شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - July 04 2020
کد خبر: ۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
عجب شیر پرس _ بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور امروز به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر ارتباطات در تبریز افتتاح شد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران  جوان، مرکز داده شهید قاضی طباطبایی بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر ارتباطات و رئیس مجلس در تبریز افتتاح شد.
مرکز داده شهید قاضی طباطبایی با اهدافی نظیر توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب کشور، تأمین بستر و زیرساخت مورد نیاز برای مجازی‌سازی شبکه، افزایش پایداری شبکه، افزایش کیفیت خدمات، افزایش قدرت مانور و کنترل ترافیک، ارائه سرویس‌های دیجیتال و ارائه سرویس‌های هاستینگ به مشتری‌های سازمانی و خصوصی طراحی شده و توسعه یافته است.
این مرکز را یکی از اپراتورهای کشور با تکیه بر دانش فنی بومی و اعتماد بر استعدادهای داخلی کشور و همچنین استفاده از پیمانکاران بومی برای اجرای عملیات عمرانی،  به سرانجام رسانده است.
این دیتاسنتر که با تأکید بر استفاده حداکثری از تولیدات تامین کنندگان داخلی در بخش زیرساخت توسعه یافته است، به گفته محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزایش پایداری زیرساخت‌های مراکز داده و افزایش ظرفیت خدمات ابری را برای ایران عزیز فراهم خواهد آورد و انجام کسب‌وکار دیجیتال را برای جوانان تسهیل خواهد کرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: