شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - July 04 2020
کد خبر: ۵۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
عجب شیر پرس _ فعال کارگری در استان آذربایجان‌شرقی مقرری بیمه بیکاری برای ایام کرونا را ناکافی دانست و گفت: کارگران صدقه نمی‌خواهند؛ حق شان را بدهید.
کارگران، صدقه‌خور مسئولان نیستندبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران  جوان، کریم صادقزاده تبریزی دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات تبریز گفت: حداقل بیمه بیکاری باید به میزانی باشد که فرد باز مانده از کار بتواند در این شرایط بسیار دشوار، از عهده حداقل هزینه‌های سنگین زندگی بر آید.
این فعال کارگری تصریح کرد: اگر چه به مشکلات دولت واقف هستیم، اما کارگران بیکار شده نباید گرسنه بمانند.
دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات تبریز افزود: دولت می‌گوید بیمه بیکاری دوران کرونا و همه فکر می‌کنند که میلیون میلیون به حساب کارگران بیکارشده در ایام کرونا واریز می‌شود؛ نخیر، قرار است میزانی مقرری به کارگران پرداخت شود که فقط زنده بمانند.
صادقزاده گفت: دولت شرایط ادامه فعالیت کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی را که به دلیل بحران کرونا به رکود و تعطیلی کشانده شده‌اند؛ فراهم کند و اگر تعطیلی کارگاه‌ها و واحد‌های تولیدی وخدماتی را تایید می‌کند، به کمک کارگران بیکارشده و کارگاه بیاید.
این فعال کارگری خاطرنشان کرد: اگر تامین اجتماعی در بحث پرداخت مقرری بیمه بیکاری با کمبود اعتبار مواجه شده از دولت یا هر نهاد دیگری کمک درخواست کند و کارگران را از وضعیت فعلی نجات دهد.
او ادامه داد: شنیده شده به کارگران بیکار شده از بحران کرونا ماهی ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان پرداخت خواهد شد؛ که اگر این چنین باشد باید تاسف خورد.
او گفت: در خطه آذربایجان شرقی نزدیک به ۴۵ هزار نفر به علت ویروس کرونا در اسفند ۹۸ و فروردین و اریبهشت سال ۹۹ در سامانه بیمه بیکاری افراد مشمول براساس اطلا‌عیه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور ثبت نام کرده و مقرر شده که حق بیمه بیکاری بعد از بررسی‌های لازم در صنوف مختلف پرداخت شود که متاسفانه تا این لحظه عملیاتی نشده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: