شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - July 04 2020
کد خبر: ۵۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
عجب شیر پرس - استاندار گیلان در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار افزایش سهم منابع اختصاصی تسهیلات حمایتی دولت از مشاغل آسیب‌دیده کرونا در استان تا میزان دو هزار میلیارد تومان و نیز ابلاغ مرحله پنجم تسهیلات صندوق توسعه ملی در قالب اشتغال پایدار روستایی شد.
استاندار گیلان خواستار افزایش رقم تسهیلات حمایتی مشاغل آسیب‌دیده در استان شد

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، دکتر ارسلان زارع در دیدار با دکتر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : گیلان در زمره اولین استان هایی بود که بیماری کرونا در آن شیوع یافت و به دلیل ساختار اقتصادی خاص استان که عموما بر خدمات بویژه در بخش گردشگری و صنوف وابسته است؛ آسیب دوچندانی به فعالان بخش خصوصی استان وارد شد.

وی حمایت دولت در قالب تسهیلات کم بهره توسط بانک های عامل را فرصت مناسبی برای جبران بخشی از ضرر و زیان وارده و کاستن از حجم مشکلات بخش خصوصی دانست.

 وی با اشاره به حجم مراجعات بنگاه های آسیب دیده برای استفاده از تسهیلات پس از تصمیم اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر شمول بنگاه های دارای نیروی کار فاقد بیمه افزود: باید منابع اختصاصی به استان برای پوشش متقاضیان تا میزان دو هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

استاندار گیلان همچنین گفت: یکی از سیاست های اصولی و موفق دولت در کاهش مهاجرت و افزایش ضریب اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک؛ خط اعتباری تسهیلات صندوق توسعه ملی در قالب اشتغال پایدار روستایی بوده که سهم استان از محل این تسهیلات در چهار مرحله ابتدایی به کلی جذب شده است.

دکتر زارع به وجود بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان طرح تایید شده در بانک های عامل در زمان حاضر اشاره و اضافه کرد: در راستای اهداف توسعه‌ای استان همچون صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، بوم گردی و واحدهای کسب و کار کوچک روستایی؛ خواستار دستور تسریع در ابلاغ مرحله پنجم تسهیلات روستایی و اختصاص حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به طرح های آماده پرداخت استان هستیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: