شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - July 04 2020
کد خبر: ۵۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
عجب شیر پرس - مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: همه مدارس دولتی، هیات امنایی و غیردولتی باید شهریه مربوط به خدمات آموزشی و غیرآموزشی ارائه نشده را به خانواده‌ها بازگردانند و هرگونه گروکشی کارنامه برای دریافت مابقی شهریه تخلف محسوب می‌شود.
گروکشی کارنامه برای دریافت شهریه ممنوعبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، زهرا مظفر روز سه شنبه درباره شکایات خانواده‌ها درباره پرداخت شهریه‌ها اظهار داشت: دانش‌آموزان و خانواده‌ها می توانند هر تخلفی در خصوص دریافت یا عودت شهریه را با نام مدیر و مدرسه در سامانه آموزش و پرورش ثبت کنند تا طی ۱۰ روز به این شکایات رسیدگی شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش توضیح داد:آموزش و پرورش بخشنامه‌ای برای عودت شهریه خدمات غیرآموزشی تمامی مدارس دولتی، هیات امنایی و غیردولتی استفاده نشده به خانواده‌ها را به استان‌ها و مدارس ابلاغ کرده است.

وی افزود: هر مدرسه‌ای که هزینه خدمات ارائه نشده به دانش‌آموزان را به خانواده‌ها بازنمی‌گرداند، مرتکب تخلف شده، همچنین اینکه مدارس باید هزینه فعالیت‌های آموزشی و غیرآموزشی فوق برنامه و سرویس مدارس بعد از بازگشایی مدارس از تاریخ ۲۷ اردیبهشتماه را در شورای مدرسه تصویب و بر اساس آنعمل کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اعلام کرد: اگر مدرسه‌ای غیر از این عمل کند، اولیا می‌توانند هم از طریق سامانه ثبت شکایات به آدرس shekayat.medu.irو هماز طریق سامانه رسیدگی به شکایات در سازمان مدارس غیردولتی به آدرس mosharekatha.ir ثبت کنند تا حداکثر در مدت هفتتا ۱۰روز به آن رسیدگی شود.

مظفر در پاسخ به این پرسش که برخی از مدارس کارنامه دانش آموزان را برای دریافت شهریه تحویل نمی‌دهند، گفت: اگر به هر دلیلی مدارس کارنامه را برای دریافت شهریه گرو نگه دارند، یک تخلف است و خانواده‌ها می توانند در سامانه شکایت آموزش و پرورش این موضوع را مطرح کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورشادامه داد: آموزش و پرورش روزانه سامانه ثبت شکایات مردمی را به صورت استانی، منطقه‌ای و ستادی رسیدگی می‌کند.

مظفر خاطرنشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند در شکایت خود عنوان کنند که رسیدگی به شکایت آنها به صورت استانی، منطقه‌ای یا ستادی باشد.

تمامی مدارس کشور از اسفند سال گذشته تا ۲۷ اردیبهشت ماه به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شدند؛بنابراین بسیاری از خدمات مدارس از جمله سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان، غذا، کلاس‌های فوق برنامه و غیره به دانش آموزان ارائه نشد. خانواده‌ها پس از تعطیلی مدارس خواهان عودت این هزینه‌ها از سوی مدرسه شدند که در نهایت محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دستور داد تا مدارس هزینه خدمات ارائه نشده را به اولیا بازگردانند.

همچنین در برخی موارد نیز دیده شده که برخی مدارس هیات امنایی وغیردولتی که در ابتدای سال دریافت شهریه را به چند نوبت تقسیم بندی کرده بودند، پایان سال تحصیلی و بعد از امتحاناتبدون احتساب و کم کردن هزینه خدمات ارائه نشده، کارنامه نمرات دانش آموزان را به خانواده‌ها تحویل ندادند تا شهریه را به طور کامل پرداخت کنند.

آموزش و پرورش این اقدام برخی مدارس را تخلف می داند و در نهایت از خانواده‌ها درخواست دارد که این چنین مسائل را در سامانه ثبت شکایات این وزارتخانه اعلامکنند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: