جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - June 05 2020
کد خبر: ۴۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
به گزارش عجب شیر پرس - مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با بازگشایی مجدد مدارس از روز گذشته، ۱۷۳ اکیپ نظارتی در ۲۴ منطقه آموزشی استان از ۶۰۰ مدرسه بازدید کردند.
نظارت ۱۷۳ گروه بر بازگشایی مدارس آذربایجان‌غربی

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، ابراهیم محمدی مدیران‌کل استان‌ها با وزیر آموزش‌وپرورش از طریق ویدئو کنفراس با موضوع بازگشایی مدارس، افزود: در نخستین روز بازگشایی مدارس ۱۰۰ درصد مدیران و ۹۸ درصد معلمان در مدارس حضور فیزیکی داشتند.

وی با اشاره به اینکه در مدارس شهری از چهار تا ۲۴ درصد دانش‌آموزان در مدارس حضور یافتند بیان کرد: به طور میانگین ۱۴ درصد دانش‌آموزان شهری و ۴۸ درصد از دانش‌آموزان حاشیه شهرها، روستاها و مناطق محروم نیز در مدارس حضور داشتند.

وی با بیان اینکه به دلیل فراهم نبودن بسترها تعدادی از مدارس روستایی آذربایجان‌غربی نتوانستند به شبکه شاد بپیوندند، افزود: براساس تصمیم ستاد استانی کرونا مقرر شد تا در مناطق روستایی محروم و چندپایه که تعداد کثیری از دانش‌آموزان در آنها حضور داشتند تعدادی از راهبران به شکل حضوری در مدارس حضور یابند تا از عقب‌افتادگی دانش‌آموزان از روند آموزش جلوگیری شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه امروز اولیای دانش‌آموزان شبکه شاد را به عنوان یک بستر آموزشی مطمئن پذیرفته‌اند اظهار داشت: باید سعی شود در سال‌های آینده برای صرفه‌جویی در برخی از مشکلات با تکمیل آن از این شبکه بهره بگیریم.

محمدی در رابطه با شیوه حضور دانش‌آموزان در مدارس در این هفته و هفته‌های آتی گفت: در راستای ایجاد تعادل در بین دانش‌آموزانی که از شبکه شاد استفاده کردند و دانش‌آموزانی که به تایید معلمان نتوانستند از شبکه شاد استفاده کنند برنامه‌ریزی‌هایی د رحال انجام است و پس از آن به معلمان اجازه داده خواهد شد تا آزمون‌های خود را انجام دهند و سال تحصیلی خود را به پایان برسانند.

وی پایه نهم را از این قاعده مسثنی دانست و افزود: در پایه نهم به طور قطع آزمون به شکل حضوری برای دروس تاثیرگذار و با رعایت فاصله اجتماعی و با اختیار دادن به معلمان برگزار می‌شود.

وی با قدردانی از مسوولان وزارت آموزش و پرورش و تلاش مستمر فرهنگیان استان بیان کرد: موضوع آموزش مجازی آزمون بزرگی برای آموزش و پرورش است که در تاریخ آن ماندگار خواهد ماند.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این ویدیو کنفرانس از پیشرفت مطلوب این شبکه در استان و پیگیری روند آموزش در آن قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا پنج هزار مدرسه آذربایجان‌غربی نیز به تبع مدارس کشوری از روز شنبه جهت رفع اشکال دانش‌آموزان با رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی بعد از سه ماه بازگشایی شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: