جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - June 05 2020
کد خبر: ۴۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
عجب شیر پرس - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه روزانه حدود یکهزار مورد نمونه‌برداری کرونا از مراجعان سرپایی انجام می‌شود، اعلام کرد: تعداد نمونه‌برداری‌ها در استان‌های دیگر حدود یک سوم استان ماست.
روزانه یکهزار آزمایش کرونا در آذربایجان‌شرقی انجام می‌شود

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، عباسعلی درستی افزود: به دلیل ظرفیت آزمایشگاهی بالا در استان مان، تعداد موارد نمونه برداری سرپایی از بیماران کرونایی در آذربایجان شرقی افزایش چشمگیری داشته است.

وی، نمونه گیری از افراد بدون علامت را از جمله علل افزایش موارد مثبت بیماری در آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت: ۸۰ درصد از مبتلایان بدون علامت هستند و نمونه گیری از این افراد سبب افزایش آمار شده است.

وی تاکید کرد: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در افزایش موارد مثبت نقش دارد؛ همچنین نمونه برداری از تمام افراد مرتبط با فرد کرونا مثبت اعم از خانواده، آشنایان و مغازه دار از دیگر علل افزایش موارد مثبت در آذربایجان شرقی محسوب می‌شود.

درستی با ابراز تاسف از اینکه مردم برخی مناطق، اهمیتی به فاصله گذاری اجتماعی نمی‌دهند، گفت: به عنوان مثال برگزاری مراسم عروسی در شهرستان هشترود در هفته گذشته و تعدد شرکت کنندگان در آن سبب افزایش سریع موارد مثبت  کرونادر سه روستای این شهرستان شده است.

وی با اشاره به آخرین آمار بستری‌های کرونا در آذربایجان شرقی گفت: تعداد بستری‌ها در  استان هنوز افزایش نیافته و تعداد بستری‌ها، بیماران بدحال و فوتی‌ها رو به کاهش است.

وی از افزایش اکیپ‌های نظارت بهداشت محیط برای تشدید نظارت‌ها از اول خرداد ماه سال جاری  نیزخبر داد و ادامه داد: به دلیل افزایش موارد مثبت در استان مان با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، به شدت برخورد و نسبت به پلمب کردن واحدهای صنفی متخلف اقدام می‎شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با اشاره به بازگشایی باشگاه‌های انفرادی پس از اتمام ماه مبارک رمضان، بیان کرد: این تصمیم توسط ستاد کشوری گرفته شده است و بهداشت وظیفه ارائه پروتکل‌های بهداشتی و نظارت را برعهده دارد.

وی تاکید کرد: واقعیت این است که دیگر نمی‌توان آیین های عروسی و عزا را به شکل گذشته برگزار کرد و از هم استانی‌ها خواهش می‌کنیم تا از هر گونه تجمع خودداری و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: