جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - June 05 2020
کد خبر: ۴۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
عجب شیر پرس _ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از اعطای ۵۸ مجوز فعالیت برای فعالان خانگی فرهنگ و هنر استان طی سال‌جاری خبر داد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از  باشگاه خبرنگاران  جوان ، محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از اعطای ۵۸ مجوز فعالیت برای فعالان خانگی فرهنگ و هنر استان طی سال‌جاری خبر داد و گفت: این مجوز‌ها در راستای ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، افزایش خوداشتغالی و درآمدزایی توسط هنرمندان در سال گذشته صادر شده است.
محمدپور با بیان این‌که ۸۶۵۰ میلیون ریال تسهیلات وام قرض الحسنه نیز در این خصوص طی سال گذشته تصویب شده است، گفت: از این تعداد، ۲۶ طرح شامل مشاغل خانگی پشتیبان و ۳۲ طرح مشاغل خانگی مستقل است.
او با بیان این‌که مجوز این تسهیلات به متقاضیان ۲۵ رشته در شهرستان‌های تبریز، اهر، شبستر، مراغه، مرند، میانه، عجب شیر، ملکان و هشترود اعطا شده است، گفت: طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ در مجموع تعداد ۲۵۳ مجوز پشتیبان و مستقل و ۲۳ هزار و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه برای فعالان خانگی فرهنگ و هنر استان تصویب شده است.
او با تاکید بر این‌که انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلان این رشته‌ها می‌شود، گفت: این نوع کسب و کار به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و آشنایان و ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی و... کمک می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: مجوز‌های فعالیت مشاغل خانگی بخش فرهنگ و هنر در ۹ رسته و در ۱۳۴ رشته شغلی صادر می‌شود که شامل پژوهشگری، نشریات مکتوب (۳۱ رشته)، طراحی (هشت رشته)، طراحی و دوخت انواع لباس و مد (۱۲ رشته)، نرم افزار و رسانه برخط (۲۲ رشته)، هنر‌های نمایشی (۶ رشته)، بازی‌های رایانه‌ای (۳۲ رشته)، هنر‌های حجمی (۱۲ رشته) و هنر‌های شنیداری (۱۰ رشته) است.
او با اشاره به این‌که دارابودن مدرک تحصیلی یا مهارتی مرتبط، نمونه کار قابل قبول، کارت پایان خدمت سربازی برای آقایان و ... از جمله مدارک مورد نیاز جهت کسب مجوز در این نوع کسب و کار است، افزود: هنرمندان حائز شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر استان تماس حاصل کنند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: