پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - October 29 2020
کد خبر: ۴۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
عجب شیر پرس - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس از پذیره‏ نویسی واحدهای سرمایه‏ گذاری صندوق سرمایه‏ گذاری قابل معامله (EFE) ، واسطه گری مالی یکم خبر داد.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از مهر، بابک دایی بیان کرد: در اجرای جز (۲) بند (الف) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و مصوبات هیأت محترم وزیران در این زمینه، وزارت امور اقتصادی و دارایی قصد دارد باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار نماید.

وی اضافه کرد: این امر از طریق پذیره‏ نویسی واحدهای سرمایه‏ گذاری صندوق سرمایه‏ گذاری قابل معامله (ETF) انجام خواهد شد و فرصت بی‌نظیری برای ورود آحاد جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری است که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد.

دایی در خصوص ویژگی‌های این طرح نیز خاطرنشان کرد: بهره‌مندی کلیه ایرانیان، از تخفیف ۲۰ درصدی است. سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی با هر کد ملی، بیست میلیون ریال تعیین شده و پذیره‏ نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‏پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس تاکید کرد: قیمت سهام تشکیل دهنده واحدهای سرمایه گذاری صندوق در روز آغاز پذیره نویسی، متوسط قیمت سهام در سی روز گذشته با احتساب ۲۰ درصد تخفیف است.

وی در خصوص نحوه پذیره نویسی نیز اظهار کرد: پذیره‏ نویسی واحدهای سرمایه‏ گذاری موضوع این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و شروع پذیره‏ نویسی از تاریخ ۱۴/‏۰۲/‏۱۳۹۹‬ و پایان پذیره‏نویسی ۳۱/۲/۱۳۹۹ خواهد بود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: