جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - May 29 2020
کد خبر: ۴۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
سعیدی مبارکه:
عجب شیر پرس - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اقساط بانکی حلقه نخست زنجیره اقتصادی جامعه است، یعنی اینکه اگر بانک ها اقدام به تعلیق چند ماهه اقساط تسهیلات بگیرند، آن زمان می توان انتظار داشت که یک مالک از مستأجر خود اجاره دریافت نکند و این تأثیر چشمگیر در اقتصاد خانوار خواهد شد.
بانک‌های متخلف در عدم تعلیق اقساط تسهیلات بانکی مجازات شوندبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از خانه ملت، زهرا سعیدی مبارکه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر ضرورت تعلیق اقساط تمام تسهیلات بانکی در کشور تأکید کرد و گفت: با وجود دستورالعمل بانک مرکزی برای تعویق سه ماهه پرداخت اقساط بانکی، متأسفانه برخی از بانکها هنوز زیر بار اجرای این مصوبه نرفته اند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مشکل اینجاست که دولت مصوبه و دستور العملی را برای اجرای دستگاهها و سازمان های ذی ربط صادر می کند اما متأسفانه مدیران برخی از این دستگاه ها به اجرای این مصوبات تن در نمی دهند و این مسئله موجب بی اعتمادی و بدبینی مردم به اقدامات دولت می شود، به طور مثال دولت اعلام کرد که انجام امور درمانی مرتبط با کرونا در بیمارستان ها رایگان است، اما شاهدیم که برخی از بیمارستان ها اقدام به دریافت فرانشیز از بیماران کرونایی می کنند.

وی افزود: قطعا دولت باید با دستگاه های متخلف و خاطی به صورت جدی برخورد کند، اگر بانکها مصوبه تعویق سه ماهه تسهیلات بانکی را به درستی اجرا نمی کنند، باید با آن ها برخورد قانونی صورت گیرد، زیرا پرداخت اقساط بانکی در وضعیت کنونی فشار گسترده ای را به اقتصاد خانوار وارد خواهد کرد.

سعیدی مبارکه ادامه داد: به نظر من اقساط بانکی حلقه نخست زنجیره اقتصادی جامعه است، یعنی اینکه اگر بانک ها اقدام به تعلیق چند ماهه اقساط تسهیلات بگیرند، آن زمان می توان انتظار داشت که یک مالک از مستأجر خود اجاره دریافت نکند و این تأثیر چشمگیر در اقتصاد خانوار خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شرایط کنونی لازم است که دولت در کنار مصوبات اقتصادی خود برای مقابله با تبعات کرونا، مصوباتی را برای مجازات مجریان متخلف در نظر گیرد تا تمام برنامه ها به صورت درستی و صحیح اجرایی شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: