يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: ۴۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
عجب شیر پرس _ رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، لغو سفرهای نوروزی را از سوی مردم خواستار شد و گفت: ترددهای غیرضروری و مسافرت های نوروزی ضمن این که موجبات انتشار بیماری را بیش از پیش فراهم می کند، فرسودگی نیروها و پرسنل خدوم درمان را نیز در پی خواهد داشت.
مسافرت‌های نوروزی موجب انتشار بیشتر کرونا می‌شودبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، دکتر محسن دالبند با اشاره به شیوع ویروس کوید ۱۹ در کشور، این اپیدمی را بحرانی جهانی دانست و اظهار کرد: هر فرد و ارگانی در جامعه با توجه به توانی که در اختیار دارد، باید برای رفع این بحران کمک کند.

وی ضرورت رعایت نکات بهداشتی و جدی گرفتن موضوع در خانه ماندن را از سوی تمامی آحاد جامعه یادآورشد و توصیه کرد: کارکنان حوزه بهداشت و سلامت به دلیل بار مضاعف کاری بسیار خسته هستند، ورودی بیمارستانها بسیار شلوغ است بنابراین لازم است مردم فهیم ما کادر درمان را در این بحران یاری کنند و توصیه ها را جدی بگیرند.

وی با اشاره به تعطیلی دانشکده دندانپزشکی با هدف کنترل و پیشگیری از کرونا خاطرنشان کرد: با توجه به این که تمامی فعالیت های دانشکده دندانپزشکی تعطیل شده، تعداد قابل توجهی دستکش جراحی و یکبار مصرف و ماسک را در اختیار داشتیم که این دانشکده تمامی این اقلام ضروری را تقدیم بیمارستان ها و مراکزدرمانی خواهد کرد.

رییس دانشکده دندانپزشکی ادامه داد: حرکت های جهادی و انسان دوستانه با توجه به شرایط بحرانی کشور ضرورت دارد و هر فردی باید در حد توان خود برای رفع این مشکل کمک کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: