يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: ۴۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
عجب شیر پرس _ مدیرکل انتقال خون آذربایجان‌شرقی با دعوت از مردم برای اهدای خون گفت: با شیوع بیماری کرونا در کشور آمار اهداکنندگان خون کاهش یافته که به تبع آن با کاهش ذخایر خونی مواجه هستیم از این رو نیازمند مشارکت بیشتر مردم می‌باشیم.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ،  مثمر مدیرکل انتقال خون آذربایجان‌شرقی با دعوت از مردم برای اهدای خون گفت: با شیوع بیماری کرونا در کشور، آمار اهداکنندگان خون کاهش یافته که به تبع آن با کاهش ذخایر خونی مواجه هستیم، از این رو نیازمند مشارکت بیشتر مردم می‌باشیم.

  مثمر با بیان اینکه چهار پایگاه انتقال خون در شهر‌های تبریز، مراغه و میانه کار خونگیری از مردم نوع دوست آذربایجان شرقی را بر عهده دارند، گفت: تمامی مراکز استان به طور مرتب ضدعفونی شده و تمام موارد بهداشتی رعایت می‌شود.

او با بیان اینکه بیماران قلبی، سرطانی و خاص و مصدومان سوانح رانندگی، بیشترین مصرف کنندگان خون و فراورده‌های خونی هستند، از مردم درخواست کرد با خیال راحت و، بدون ترس از کرونا به مراکز انتقال خون مراجعه کنند تا نیاز مراکز درمانی استان تامین و تقویت شود.

مثمر افزود: اهدا کنندگان خون میتوانند از طریق دریافت نوبت دهی اینترنتی و یا به صورت حضوری به مراکز مراجعه کنند تا بتوانیم نیاز مراکز درمانی فعال در استان را در سریعترین زمان فراهم کنیم.

او گفت: داشتن حداقل ۱۸ سال، نداشتن سابقه بیماری‌های مزمن، مصرف نکردن بعضی دارو‌ها مثل آسپرین، نداشتن رفتار‌های پرخطر و اعمال دندان پزشکی در یک هفته گذشته از جمله شرایط اهدای خون است.

مدیرکل پایگاه انتقال خون آذربایجان شرقی گفت: خواب و استراحت کافی، مصرف غذای کافی، داشتن ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بالای ۵۰ کیلوگرم از شرایط اولیه اهدای خون است.

مثمر گفت: خوشبختانه فرهنگ اهدای خون در آذربایجان شرقی بسیار بالاست و مردم به صورت شایسته استقبال می‌کنند.

 استان آذربایجان شرقی دارای ۲ پایگاه انتقال خون در تبریز و یک پایگاه در هریک از شهرستان‌های مراغه و میانه است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: