يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: ۴۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
دادستان تبریز خبر داد:
عجب شیر پرس _ دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان‌شرقی گفت: با برهم زنندگان سلامت عمومی و امنیت روانی جامعه به شدت برخورد می‌شود.
برخورد شدید با برهم زنندگان سلامت جامعهبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از مهر، بابک محبوب علیلو روز سه شنبه توجه به مصالح و منافع اجتماعی را مهمترین رویکرد دستگاه قضائی استان برای مقابله با ویروس کرونا اعلام و اضافه کرد: ما همواره در کنار بهداشت عمومی مردم، رسانه‌ها و دانشگاه علوم پزشکی هستیم تا اجازه ندهیم مشکلی در حوزه سلامت روانی و جسمانی مردم آذربایجان شرقی به وجود آید.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت افکار عمومی درباره ویروس کرونا، اظهار داشت: باید توجه داشت زمانی که جامعه با مشکلی مواجه می‌شود، نباید به افراد سودجو و فرصت طلب اجازه عرضه اندام داده شود تا آحاد مردم را دچار مشکل کرده و خود از منابع و منافع مالی این اقدام شنیع برخوردار شوند.

علیلو ادامه داد: دادستانی عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان با این افراد به شدت برخورد کرده و در برخورد با کسانی که به مردم رحم نکرده و درد آنها را چند برابر می‌کنند، در هر حوزه‌ای اعم از تولید و توزیع مواد ضدعفونی کننده و بخش دارو و درمان، اغماض نخواهد کرد.

وی با اشاره به تعطیلی تعداد ۶ واحد داروخانه‌ای و تولیدی مواد ضدعفونی و دارویی در تبریز، افزود: جای تأسف است که تا دیروز داروخانه‌هایی که این مواد را به راحتی و با کمترین قیمت عرضه می‌کردند، امروز که جامعه نیاز شدید به این اقلام دارد، یا از توزیع آن خودداری کرده و یا با قیمت‌های گزاف عرضه می‌کنند.

علیلو گفت: این موارد به هیچ عنوان برای دستگاه قضائی استان قابل قبول نیست و در یک کشور اسلامی به هیچ عنوان به این افراد سودجو اجازه خودنمایی نمی‌دهیم تا به خود جرأت و جسارت دهند که با جان و سلامت مردم بازی کنند.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی و محوری دستگاه قضائی استان حفظ سلامت مردم و البته سلامت روانی جامعه است، یادآوری کرد: در این رابطه باید منافع و مصالح اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد و در کنار رعایت موازین و مقررات بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌شود، آحاد مردم نیز نسبت به انتشار اخبار و اطلاعات دقیق از سوی مراجع ذی صلاح حساسیت داشته باشند.

علیلو با قدردانی از زحمات شبانه روزی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان برای پیشگیری و مقابله با انتشار ویروس کرونا، ادامه داد: در این شرایط حساس همه باید در کنار هم برای گذر از وضعیت کنونی دست به دست هم دهند تا با کمترین مشکل این موضوع مدیریت شده و به اتمام برسد.

وی با انتقاد از انتشار برخی اخبار و شایعات مربوط به کرونا در فضای مجازی، تاکید کرد: دادستانی عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی در این زمینه وارد عمل شده و با همکاری پلیس فتا با مخلان امنیت روانی و سلامت روانی جامعه به شدت برخورد می‌کند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: