يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: ۴۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
عجب شیر پرس _ رییس اتحادیه غذاخوری‌ها و چلوکبابی‌های تبریز گفت: افزون بر ۸۰ درصد غذاخوری ها رستوران‌ها غذا‌های تلفنی و تالار‌های پذیرایی این شهر به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رشیدتقی‌پور رییس اتحادیه غذاخوری‌ها و چلوکبابی‌های تبریز گفت: افزون بر ۸۰ درصد غذاخوری ها، رستوران‌ها، غذا‌های تلفنی و تالار‌های پذیرایی این شهر به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.

 رشیدتقی‌پور افزود: اتحادیه غذاخوری‌ها و چلوکبابی‌های تبریز جزو نخستین مجموعه‌هایی است که دستور تعطیلی تالار‌های پذیرایی را به دلیل تجمع افراد متعدد در قالب مراسم‌های عروسی و عزا به واحد‌های تحت پوشش خود صادر کرده است.

او گفت: بر همین اساس تمام مراسم‌های فوق لغو و قرارداد‌های فی مابین صاحبان تالار‌ها و مشتریان ملغی شد که طبق دستور اتاق اصناف کشور، مبالغ پرداختی و پیش پرداخت‌های مزبور نیز به طور کامل به مشتریان عودت داده شده است.

رشیدتقی‌پور با تاکید بر اینکه واحد‌های در حال فعالیت تبریز نیز به صورت مداوم نسبت به ضدعفونی کردن مغازه‌های خود اقدام می‌کنند، افزود: مواد ضدعفونی مورد نیاز از سوی اتحادیه خریداری شده و در اختیار غذاخوری ها، رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها قرار گرفته است.

او با ابراز اطمینان از سم زدایی و ضدعفونی سازی غذاخوری‌های فعال تبریز، گفت: این واحد‌ها روزانه در چندین نوبت تمام محیط کاری، میز‌های پذیرایی و سایر اقلام مصرفی را ضدعفونی می‌کنند و در این خصوص جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

رشیدتقی‌پور افزود: تمام صاحبان واحد‌های صنفی غذاخوری و رستوران‌ها درباره نحوه ضدعفونی توجیه شده اند و باید متوجه باشند که عدم رعایت موازین و مقررات بهداشتی لطمان جبران ناپذیر و دامن گیری در سطح جامعه دارد.

او گفت: در حال حاضر تعداد یکهزار و ۵۰۰ واحد غذاخوری، چلوکبابی، رستوران و تالار پذیرایی در سطح شهر تبریز فعال است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: