يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: ۴۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
عجب شیر پرس _ رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: تاکنون هیچ مورد مثبت ویروس کرونا در زندان‌ها و پادگان‌های نظامی این استان گزارش نشده است.
مورد مثبت کرونا در زندان‌ها و پادگان‌های آذربایجان‌شرقی وجود نداردبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، محمدحسین صومی در گفتگو با خبرنگاران افزود: با هماهنگی های به عمل آمده بین دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت زندان های آذربایجان شرقی، ضدعفونی کردن و سم پاشی تمامی زندان های استان به دقت و با حساسیت خاصی به انجام می رسد.

وی با بیان اینکه ضدعفونی کردن زندان های استان و به ویژه زندان مرکزی تبریز همه روزه صورت می گیرد، اظهار داشت: با اقدامات بهداشتی و مراقبتی که صورت می گیرد تاکنون موردی از آزمایش مثبت از کسانی که احتمال مشکوک بودن آنها به کرونا می رفت، ثبت نشده است.

در همین زمینه مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه بلافاصله پس از اعلام وجود ویروس کرونا در کشور، این مجموعه وارد عمل شده و اقداماتی را انجام داده است، گفت: بر همین اساس دوره های آموزشی عمومی راه های پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا به طر مرتب در زندان های استان برگزار می شود.

محمد یاری افزود: این دوره های آموزشی به همت و درخواست کانون اصلاح وتربیت آذربایجان شرقی برگزار شده و در آن کارشناسان مربوطه به راه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان ویروس کرونا برای مددجویان کانون می پردازند.

وی اظهار داشت: معرفی کرونا، راه‌های پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا، موازین پیشگیری و کنترل عفونت، احتیاطات تماس با بیماران، شستشو و ضدعفونی جهت پیشگیری از بیماری، علائم بالینی بیماری و درمان از اهداف این دوره های آموزشی است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: