يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: ۴۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله:
عجب شیر پرس _ جلالی گفت: کیت‌ تشخیص کرونا توسط سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در کشور ساخته شده است.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیان اینکه به محض شیوع کرونا ما اورژانس شماره ۲ بیمارستان را با تمام امکانات پیشرفته آن به این موضوع اختصاص دادیم، اظهار کرد: هنگام ورود ویروس کرونا در ایران از نظر علم و دانش عقب نبودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیان اینکه در سپاه پاسداران قرارگاهی با نام شفا به ریاست سردار فدوی جانشین فرمانده کل این نیرو تشکیل شده است، ادامه داد: تمام سازمان‌های بهداشت و درمان سپاه در آماده‌باش صددرصد هستند و تعدادی بیمارستان صحرایی به استان‌هایی، چون گیلان، قم و اصفهان اعزام شدند.

او با اشاره به اینکه کرونا ویروس شناخته شده و از سال‌ها قبل وجود داشته است، تصریح کرد: کرونا ویروس ۲۰۱۹ نمونه جدید این ویروس است که هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. البته در همین چند ماه گذشته با تحقیقات دانشمندان جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران روش‌های درمانی را پیدا کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله خاطر گفت: کیت تشخیص کرونا ۲۰۱۹ دو هفته پیش در دنیا ساخته شد و تازه به دست همه رسیده که بسیار گران قیمت است. خوشبختانه نیرو‌های مسلح به خصوص سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح کیت‌های بسیاری را ساخته است. در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بیش از ۵۰ کیت برای انواع ویروس را ساخیتم؛ کیت ساخته شده در وزارت دفاع بسیار خوب است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: