يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - August 09 2020
کد خبر: ۴۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
عجب شیر پرس - وزیر اقتصاد با اشاره به ثبات تجارت خارجی، افزایش ۵۰ درصدی سرمایه گذاری خارجی و معامله روزانه ۷ هزار میلیارد تومان سهم در بورس تهران گفت: برنامه های دشمن برای آسیب وارد کردن به اقتصاد کشور شکست خورده است.
برنامه‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران با شکست مواجه شده استبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، فرهاد دژپسند در مصاحبه با رادیو با بیان این که برنامه های دشمن برای آسیب وارد کردن به اقتصاد کشور با حضور پررنگ و موثر مردم به شکست انجامیده است افزود: کشور در دوساله اخیر شرایط بسیار سخت و دشواری را تجربه کرده است.

وی اظهارداشت: دشمن پس از 40 از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان به خیال خام خود به دنبال اینکه نظام را دچار چالش جدی کند اما حضور پررنگ مردم در اقتصاد کشور مانع از این شد که دشمن به اهداف خود برسد.
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اینکه دشمن صادرات نفت ایران را تحریم می کند و سعی دارد حتی یک بشکه هم نفت صادر نشود و همینطور صادرات غیر نفتی در حوزه پتروشیمی، فولاد و کالاهای دیگر را مورد تحریم قرار می دهد به سبب اینکه کشور نتواند ارز مورد نیاز خود را تامین کند ودر عین حال شتاب حرکت تجارت خارجی کند و به یک معنا پویایی ونشاط از اقتصاد مملکت رخت بربندد.
وی افزود: حجم تجارت خارجی کشور در 10 ماهه سال جاری مشابه 10 ماهه در سال گذشته بوده و این نشان می دهد برنامه های دشمن در این زمینه به شکست انجامیده است.
دژپسند بیان داشت: دشمن در این شرایط تمام تلاش خود را معطوف کرده که سرمایه گذاران خارجی سرمایه های خود وارد ایران نکنند.
وی ادامه داد: ثبت سرمایه گذاری خارجی در کشور به رغم تمامی کارشکنی ها، ایجاد موانع و محدودیت ها از سوی دشمن 50 درصد بیشتر از 10 ماهه سال گذشته بوده است.
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: جدا از این بورس ایران در شرایط فعلی تحرک بسیار خوبی داشته بطوری که روزانه 7 تا 10 هزار میلیارد تومان خرید و فروش سهام در این بازار صورت می گیرد.
وی افزود: تمامی این دستاوردها نشان می دهد برنامه های دشمن به شکست انجامیده است.
دژپسند اظهارداشت: تحریم ها، فشارها و محدودیت ها نه اینکه اثر نداشته بلکه اثر داشته اما همت و مقاومت مردم در کنار مسئولان سبب شده برنامه های دشمن یکی پس از دیگری با ناکامی رو به رو شود.
وی ادامه داد: پیش بینی سازمان های جهانی مثل صندوق بین المللی پول و بانک جهانی اینکه شرایط اقتصادی ایران از نظر رشد اقتصادی و تورم در سال آینده بهتر خواهد بود.
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پایه و اساس انقلاب اسلامی این بوده که امور مردم به خود مردم واگذار شود حال اگر در اقتصاد هم تلاش ها برای مردم بنیان کردن اقتصاد ادامه یابد بطورحتم به نتایج مطلوبی خواهیم رسید.
وی افزود: اگر دولت سیاست گذار و ناظر باشد و امور به مردم واگذار شود بدون شک اقتصاد مملکت در مسیر رشد و بالندگی قرار خواهد گرفت و تمامی برنامه های دشمن را با شکست مواجه می سازد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: