سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - September 29 2020
کد خبر: ۴۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
عجب شیر پرس - مدیرعامل ایران خودرو از جلسه وزیر صنعت با خودروسازان برای ایجاد فرصت های برابر برای حضور مردم در خرید خودرو خبر داد و از مردم خواست تا افرادی که با دریافت پول،ثبت نام خرید خودرو انجام می دهند را معرفی کنند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از فارس، فرشاد مقیمی که پرسید آیا از وجود برخی افراد که با دریافت مبلغ نسبت به ثبت نام برای خرید خودرو از سایت ایران خودرو اطلاعی دارید و این موضوع را پیگیری کرده اید؟ اظهار داشت: اگر فردی را می شناسید که این کار را انجام می دهد به ما معرفی کنید. حس ما این است که این موضوع در حال نقل قول سینه به سینه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا منابع امنیتی و اطلاعاتی شما نمی تواند به این موضوع رسیدگی کند که حالا از مردم می خواهید تا آنها را به شما معرفی کنند؟ گفت: آنهایی که ما به وجودشان رسیده ایم، سراغشان رفته ایم ولی تاکنون خیلی در این موضوع دستاوردی نداشته ایم.

مقیمی از مردم خواست تا محل استقرار این افراد، مشخصات آنها و همچنین افرادی که خرید خودرو برایشان انجام شده را به ایران خودرو معرفی کنند.

اگر نمایندگی‌ها در پیش‌فروش خودرو تخلف کنند مجوز آنها باطل می‌شود

وی با بیان اینکه ما اصلاحاتی را در سایت انجام داده ایم، افزود: در هیچ نمایندگی تخلفی صورت نمی گیرد،اگر اتفاق بیفتد مجوز آنها را باطل خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: مبلغ خرید خودرو باید به حساب ایران خودرو واریز شود، در غیر این صورت کلاهبرداری صورت گرفته است.

مدیرعامل ایران خودرو در ادامه با پذیرش وجود ربات در ثبت نام خودرو از ایران خودرو، اظهار داشت: در سایت فروشمان آنتی ربات اجرا کرده ایم و در حال حاضر ثبت نام با ربات امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: حتی سراغ طراحان ربات هم رفته ایم و از آنها در سمت خودمان در جهت استقرار آنتی ربات استفاده کرده‌ایم.

جلسه با وزیر صنعت برای ایجاد فرصت برابر برای خرید خودرو از کارخانه

وی همچنین از جلسه دیشب وزیر صنعت با خودروسازان برای تدوین راهکارهایی جهت ایجاد فرصت برابری در حضور مردم برای خرید خودرو از کارخانه خبر داد و افزود: هر دستگاه نظارتی می تواند در سایت ما حضور داشته باشد و البته الان نیز حضور دارند.

مقیمی با تاکید بر اینکه برای هیچ فردی در فروش خودرو رانت قایل نیستیم، اظهار داشت: وقتی تقاضا از حدی بالاتر می‌رود، برای خرید خودرو صف ایجاد می شود. در این میان ممکن است یکی از سرعت بالای اینترنت برخوردار باشد و بتواند ثبت نام کند.

وی افزود: امروز نیز با وزیر صنعت جلسه داریم تا برنامه ای برای مدیریت تقاضا نهایی کنیم که طی ۲ روز آینده توسط وزیر اعلام خواهد شد.

تلاش برای شناسایی قیمت‌سازان خودرو در فضای مجازی

وی همچنین با اشاره به اعلام برخی قیمت‌های بالا برای خودرو در فضای مجازی اظهار داشت: در حال بررسی این موضوع هستیم تا ببینیم اگر افرادی در فضای مجازی این کار را با قصد مشخصی انجام می‌دهند، شناسایی کنیم.

مدیرعامل ایران‌خودرو در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس که پرسید در زمان معاونت شما در وزارت صنعت، اعلام کردید که داخلی‌سازی قطعات باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود، این مسأله تا کنون عملیاتی نشده و چه برنامه‌ای برای انجام آن دارید اظهار داشت: در این زمینه پروژه‌ای در ایران‌خودرو تعریف کرده‌ایم تا در یک دوره زمانی به منطقی شدن قیمت‌ها برسیم.

هدف‌گذاری ما کاهش قیمت تمام شده است

وی توضیح داد: بر این مبنا در یک بسته پیشنهادی، برای تشویق سازندگان داخلی در سال اول قیمت خرید قطعات داخلی معادل قیمت قطعه وارداتی خواهد بود و در مراحل بعد به سمت آنالیز قیمت خواهیم رفت.

وی ادامه داد: در این زمینه هدف‌سازی ما حرکت به سمت کاهش قیمت تمام‌شده و یا منطقی شدن قیمت‌ها است که بخشی از این هدف با داخلی‌سازی، بخشی با افزایش تیراژ تولید و بخشی نیز با افزایش بهره‌وری محقق خواهد شد.

مقیمی با بیان اینکه این اتفاق یک شبه نمی‌افتد گفت: این هدف‌گذاری در خودروهای جدید نیز اعمال خواهد شد.

در سه ماه گذشته 150 هزار خودرو به مردم تحویل دادیم

وی همچنین با بیان اینکه طی سه ماهه گذشته بیش از 150 هزار دستگاه خودرو به مردم تحویل داده‌ایم که بی‌سابقه است گفت: این رقم معادل خودروهای تحویلی در 6 ماهه قبل از آن بوده است که این شائبه را از بین می‌برد که ما قصد تحویل خودرو به مردم را نداریم.

وی با بیان اینکه 6 هزار دستگاه خودرو را در کارخانه به مشتریان تحویل داده‌ایم افزود: اولویت اول ما عمل به تعهدات‌مان است وگرنه می‌توانستیم همین حالا اجازه افزایش فروش فوری را بگیریم.

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه در حال حاضر تیراژ تولیدمان حدود 2 هزار دستگاه است،‌گفت: برای سال آینده هدفگذاری تولید 3 هزار دستگاه خودرو را انجام داده‌ایم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: