چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - September 30 2020
کد خبر: ۴۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
عجب شیر پرس - لایحه ۳ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومانی بودجه شهرداری تبریز برای سال ۹۹ از سوی شهردار این شهر به شورای اسلامی تقدیم شد.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، ایرج شهین باهر، شهردار تبریز، در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی تبریز با بیان اینکه در سال ۹۹ بودجه عمرانی شهرداری نسبت به سال بودجه سال ۹۸ حدود ۳۴ درصد افزایش یافته است، افزود: کل بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز ۳ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که با ارقام تکراری به ۴ هزار و ۷۳۸ میلیارد تومان می‌ رسد.

وی کل تحقق بودجه سال ۹۸ شهرداری تبریز را ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون درآمد مناطق و مرکز شهرداری یک هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان و سازمان‌های وابسته ۶۶۹ میلیارد تومان بود که در مجموع یک هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان درآمد کسب شده است.

شهردار تبریز گفت: درآمد مناطق و مرکز شهرداری در ۹ ماه سال ۹۷ نیز حدود یک هزار و ۷۲ میلیارد تومان و سازمان‌های وابسته ۴۵۹ میلیارد و در مجموع یک هزار و ۵۳۱ میلیارد تومان بود.

به گفته شهردار تبریز از این رقم، یکهزار و ۵۰میلیاردتومان یعنی ۲۹درصد کل بودجه برای شهرداری مرکز در نظر گرفته شده و بودجه مناطق نیز ۲هزار و ۴۳میلیاردتومان است که ۵۷ درصد کل بودجه را شامل می شود.

شهین باهر اعلام کرد: ۴۸۷ میلیاردتومان یعنی ۱۴درصد از کل بودجه برای سازمان های وابسته شهرداری لحاظ شده است.

طبق گفته شهردار تبریز،یکهزار و ۳۷۱میلیارد تومان یعنی ۳۸درصد کل بودجه برای هزینه های جاری و ۲هزار و ۲۰۹میلیاردتومان یعنی ۶۲درصد کل بودجه برای امور عمرانی در نظر گرفته شده است.

شهین باهر، ادامه داد: صرفه‌ جویی، ارتقای کمی و کیفی، مدیریت‌ محله‌ای و بسیاری از اهداف دیگر در بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی شده است و در تهیه این بودجه روند اقتصادی ۱۰ سال گذشته بررسی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ های راهبردی شورا و اسناد بالادستی مبنای بودجه است، یادآوری کرد: در تنطیم بودجه سال ۹۹ سعی شده به نیازهای شهروندان پاسخ داده شود.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه در ۷ سال گذشته به اندازه بودجه ۹۸ تحقق بودجه روی نداده است، گفت: حذف پروژه‌های غیرضروری، مدیریت کاهش هزینه های جاری، توجه به خطوط یک و دو قطار شهری، اختصاص بودجه ویژه برای مترو، توجه به مدیریت محله‌ محوری و خدمات محله‌ای و کاهش سهم درآمد از کد تغییر کاربری فضای سبز از جمله موارد مورد توجه در بودجه امسال بشمار می رود.

شهین باهر، با بیان اینکه از نظارت شهروندان در بودجه بندی استفاده شده و تلاش شده سهم فضای سبز در بودجه افزایش یابد، افزود: این کار با هدف گسترش فضای سبز انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه بودجه یک‌ ساله بخشی از برنامه پنج ساله و منطبق برآن است، اظهار داشت: افزایش هزینه‌های نگهداری زیرساخت‌های شهری، رکود اقتصادی و تورم غیر متعارف هزینه های عمرانی، کاهش کمک‌ دولت به شهرداری ها، عدم تناسب درآمدی با هزینه‌های مدیریت شهری، رکود بازار مسکن، ابلاغ افزایش هزینه‌های جاری بیش از پیش بینی، عدم توازن وظایف شهرداری با ماموریت‌ های محوله از عمده چالش‌های شهرداری تبریز در سال آینده است.

شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز نیز در این جلسه با تشکر از تحویل به موقع بودجه به شورای شهر گفت: سعی می شود در سریع ترین زمان ممکن بودجه در شورا بررسی شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: