يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - August 09 2020
کد خبر: ۴۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
عجب شیر پرس - فصل نقل‌و‌انتقالات نیم‌فصل لیگ برتر فوتبال در حالی آغاز شده که استقلال و پرسپولیس با مشکلات عجیبی پیرامون جذب و حفظ نیرو‌های خارجی‌شان مواجه شده‌اند.
جذبِ سخت؛ حفظِ سخت‌تربه گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، فصل نقل و انتقالات زمستانی در حالی آغاز شده که باشگاه‌های لیگ برتری سخت به دنبال جذب بازیکنان مدنظر‌شان هستند و به نوعی رقابتی حساس در خارج زمین چمن فوتبال به وجود آمده است.

جدا از داغی بازار نقل و انتقالات و خبرهای ضد و نقیضی که درباره انتقال برخی بازیکنان سرشناس بین تیم‌ها به گوش می‌رسد، مسئله‌‌ای که این بازار را تحت‌الشعاع خود قرار داده، سختگیری وزارت ورزش بابت جذب بازیکن و مربی خارجی در دو باشگاه بزرگ پایتخت است. استقلال و پرسپولیس در حالی با این مانع بزرگ در نقل و انتقالات روبه‌رو شده‌اند که هرکدام انواع و اقسام بدهی‌ها را در صورت‌های مالی‌شان دارند, بدهی‌هایی که برخی از آنها برای سالیان دور است و برخی هم برای مطالبات فصل جاری.

سرخابی‌های پایتخت با این وجود به دنبال جذب بازیکنان مورد نیازشان در نقل و انتقالات زمستانی هستند اما برای جذب خارجی‌ها باید طبق دستور وزارت ورزش عمل کنند و به خودی‌خود نمی‌توانند در این خصوص تصمیم‌گیری و اقدام کنند. این یعنی استقلال و پرسپولیس برای اضافه کردن بازیکن خارجی باید از وزارت ورزش مجوز دریافت کنند.

یکی از موارد حائز اهمیت برای وزارت ورزش مبلغ جذب بازیکن است که با توجه به شرایط مالی دو باشگاه باید همخوانی داشته باشد. از سوی دیگر بحث حقوقی و بند‌هایی است که در قرارداد‌ها باید لحاظ شود. این شروط تا حدی کار را سخت‌ کرده که نباید از عدم جذب بازیکن خارجی در این تیم‌ها خیلی تعجب کرد.

برخی بازیکنان استقلال روز گذشته (سه‌شنبه) بابت مشکلات مالی در جلسه معارفه فرهاد مجیدی حاضر نشدند و به نوعی به مدیران باشگاه اولتیماتوم دادند و پس از تماس مدیران باشگاه در محل تمرین حضور یافتند. پیش از این نیز مشکلات مالی باعث جدایی سرمربی موفق آبی‌ها, آندره‌آ استراماچونی شده بود. این شرایط باعث شده استقلال فعلاً‌ برای جذب بازیکن خارجی ناکام بماند و حتی اخیرأ گفته می‌شود مذاکره آنها با یک مهاجم برزیلی نیز به بن‌بست خورده است.

همین شرایط با توجه به بدهی‌های باشگاه پرسپولیس به برانکو و کالدرون و دیگر پرونده‌ها برای این تیم نیز وجود دارد, تاحدی که حتی سرخپوشان برای حفظ کادر فنی خارجی تیمشان با چالش بزرگی مواجه شده‌اند. به نوعی می‌توان گفت با وضعیت کنونی, کار این باشگاه‌ها برای جذب نیروی خارجی سخت و برای حفظ آنها سخت‌تر است. شاید با این شرایط آنها باید امسال قید جذب بازیکن خارجی را بزنند و نیازهای‌شان را از بازار داخلی برطرف کنند, مگر اینکه بازیکنی با شرایط خیلی مناسب, به این باشگاه‌ها معرفی شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: