جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - May 29 2020
کد خبر: ۴۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
عجب شیر پرس - وزیر دفاع وضعیت بودجه جاری و بنیه دفاعی را متناسب با شرایط قلمداد کرد و گفت: ما در تجهیزات همه حوزه‌های دفاعی و امنیتی به تولیدات داخلی متکی هستیم.
وضعیت بودجه دفاعی کشور از زبان امیرحاتمیبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از خانه ملت، امیرسرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع در توضیح نشست خود با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیرامون بودجه دفاعی کشور گفت: با توجه به اینکه کشوری هستیم که امر دفاع در آن شناخته شده است و مسئولان و ملت ما به اهمیت بودجه دفاعی واقف هستند با مسئله جدی روبه رو نیستیم.

وزیر دفاع افزود: فرازی از بودجه دفاعی دولت برای سال 1399 مربوط به مسائل جاری، حقوق و مزایای شاغلین و بازنشستگان نیروهای مسلح است که کسری‌‌ها و افزایش آن در لایحه به خوبی دیده شده است. بخش یگر مربوط به بنیه دفاعی است که در دو سطح دیده می‌شود، یک سطح آن را دولت در لایحه بودجه لحاظ می‌کند و سطح دیگر در مجلس مورد توجه قرار می‌گیرد.

امیر سرتیپ امیرحاتمی یادآور شد: امسال دولت پیشنهادات خود در را برابر قانون برای حوزه بنیه دفاعی داده است. طبق قانون 5 درصد بودجه عمومی باید برای بنیه دفاعی اختصاص دهیم. با توجه به پیشنهاد دولت این امر محقق شده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت حوزه دفاع نمایندگان قول مساعد دادند که در جریان بررسی و تصویب بودجه در مجلس مسائل و مشلات بودجه دفاعی را حل کنند.

وزیر دفاع تاکید کرد: مردم اطمینان داشته باشند بودجه دفاعی متناسب با شرایط در پایان بررسی لایحه بودجه 99 در مجلس خواهیم داشت.

امیر سرتیپ امیرحاتمی در توضیح توان بازدارندگی و اقتدار کشور، گفت: ما در حوزه دفاع از کشور آنچه که لازم است را به خوبی داریم؛ از نیروی مسلح مجرب، آموزش دیده و با انگیزه نیز برخورداریم که شاید در دنیا نمونه آن کم باشد. از طرف دیگر نیروی مسلح تجهیزاتی برای دفاع نیاز دارد که متناسب با دفاع بومی است و ما در همه حوزه‌ها اعم از زمینی، هوایی، دریای و پدافندی به توان علمی و تولید داخلی متکی هستیم که در ایام اخیر کارآمدی این بخش به همه اثبات شده است.

وزیر دفاع یادآور شد: در دوره گذشته برخی جرأت می‌کردند و این تجهیزات را فتوشاپ قلمداد می‌کردند اما امروز با اتفاقاتی که افتاد به حوزه کارآمدی و اراده جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاع واقف شدند و هیچ کس شک ندارد لذا اگر تعرضی به کشور صورت بگیرد با قاطعیت پاسخ می‌دهیم.

امیرسرتیپ امیر حاتمی تصریح کرد: ما کشور مجرب در مبارزه با ناامنی‌ها هستیم، با توجه به اتفاقاتی که از اوایل پیروزی انقلاب افتاده و دشمنی‌ها علیه ایران، مردم قدر امنیت را به خوبی می‌دانند و به محض اینکه مقام معظم رهبری اشاره کردند مردم صف خود را از اغتنشاش‌گران جدا کنند، متوجه شدند دشمن می‌خواهد ناامنی را به تحریم اضافه کند بنابراین صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کردند.

وزیر دفاع در پایان با تاکید بر اینکه مردم پشتوانه اصلی ما در امر دفاع از امنیت هستند، گفت: نیروی مسلح باید اولین نیاز مردم برای کار، مسائل اقتصادی و زندگی انجام دهد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: