جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
کد خبر: ۴۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
امیری:
عجب شیر پرس - معاون پارلمانی رئیس‌جمهور آخرین وضعیت انتخاب وزیر جهاد کشاورزی از سوی رئیس‌جمهور را تشریح کرد.
انتخاب وزیر جهاد از میان نمایندگان گمانه‌زنی استبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، با اشاره به آخرین تصیمات رئیس‌جمهور برای معرفی وزیر جهاد کشاورزی به مجلس برای اخذ رای اعتماد، گفت: طبق قانون هر وزارت‌خانه‌ای که به هر دلیلی وزیر نداشته باشد رئیس‌جمهور می‌تواند برای آن وزارتخانه به مدت 3 ماه سرپرست انتخاب کند.

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور در این بازه زمانی سه‌ماهه بررسی‌ را در میان افرادی که کاندید پست وزارت جهاد هستند خواهد داشت و فرد مورد نظر خود را برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی می‌کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سئوالی درباره اینکه ظاهرآ به تعدادی از نمایندگان مجلس نیز پیشنهاد شده برای وزارت جهاد برنامه‌های خود را به دولت اعلام کنند و آنها نیز جزء کاندیداها هستند، تصریح کرد: وقتی پستی در سطح دولت خالی می‌شود گروه‌های سیاسی، گروه‌های هدف و گاهی مطبوعات گزینه‌های را معرفی می‌کنند که اینها همگی گمانه‌زنی است.

امیری اضافه کرد: تا زمانی که خود آقای رئیس‌جمهور درباره یک فرد به جمع‌بندی نرسد آن فرد برای معرفی به مجلس انتخاب نمی‌شود و تاکنون نیز این فرد انتخاب نشده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: