چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - August 12 2020
کد خبر: ۴۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
عجب شیر پرس - رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی از ثبت‌نام ۱۳۶ نفر داوطلب انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۳ حوزه انتخابیه این استان تا پایان روز گذشته خبر داد.
ثبت‌نام ۱۳۶ نفر برای انتخابات مجلس یازدهم در آذربایجان‌شرقیبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، علیار راستگو گفت: دیروز در همه ۱۳ حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام داشتیم.
وی افزود: دیروز در سومین روز انتخابات مجلس یازدهم در آذربایجان شرقی ۶۳ نفر ثبت نام کردند.
وی اظهار کرد: از مجموع ۱۳۶ ثبت نام کننده برای انتخابات دوم اسفند ماه مجلس شوری اسلامی در آذربایجان شرقی ۱۵ نفر را زنان و بقیه را مردان تشکیل می دهند.
رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی ادامه داد: اکثریت ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس در استان را دارندگان مدرک کارشناسی ارشد، ۶ نفر دکتری و ۲ نفر حوزوی تشکیل می دهند.
وی گفت: بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس در استان در گروه های سنی ۳۵ تا ۴۰ سال و ۴۱ تا ۴۵ سال قرار دارند.
وی تشریح کرد: بیشترین ثبت نام کننده به تعداد ۶۴ نفر در سه روز گذشته از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر بوده است.
راستگو افزود: از امروز به بعد سه روز برای ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم فرصت است و من از نامزدهای محترم درخواست دارم که ثبت نام شان را به روز آخر موکول نکنند.
وی اضافه کرد: از مجموع ۱۳۶ داوطلب ثبت نام کننده برای نمایندگی مجلس یازدهم در آذربایجان شرقی ۴ نفر دارای سابقه نمایندگی در خانه ملت هستند.
آذربایجان‌شرقی با ۳.۹ میلیون نفر جمعیت ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که ۶ نفر از آنها از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر انتخاب می شوند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: