پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - July 02 2020
کد خبر: ۴۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
عجب شیر پرس - مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آواربرداری و ساخت اتاقک‌های اسکان موقت نیز با سرعت در حال اجراست گفت: ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات در مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه مشغول آواربرداری و ساخت زیرساخت‌ها هستند.
آواربرداری ‌با سرعت در حال انجام است
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، محمدباقر هنربر صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: 60 دستگاه کانکس در حال ارسال از شهرستان قم به منطقه است که 40 دستگاه در شهرستان میانه و 20 دستگاه نیز در شهرستان سراب نصب می‌شود.
وی افزود: با هماهنگی امام جمعه میانه نیز در حال ارسال خودرو برای آوردن 25 دستگاه کانکس از سرپل‌ذهاب به شهرستان میانه هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در ادامه خاطرنشان کرد: کانکس‌هایی برای تسهیل ارائه خدمات زیرساختی به زلزله‌زدگان، قرار است به‌شکل تجمیعی نصب شوند.

هنربر با بیان اینکه آواربرداری و ساخت اتاقک‌های اسکان موقت نیز با سرعت در حال اجراست تصریح کرد: 100 دستگاه ماشین‌آلات در مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه مشغول آواربرداری و ساخت زیرساخت‌ها هستند.

وی در پایان گفت: 10 مورد ماشین‌آلات نیز در حال ارسال از شهرستان مرند به منطقه بود که گفتیم همه به سراب ارسال شوند.

گفتنی است، مقارن ساعت 2 و 17 دقیقه بامداد جمعه 17 آبان ماه زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی 5.9 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان‌های میانه و سراب در آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر اثر وقوع این زمین‌لرزه 584 نفر مصدوم شدند که از این تعداد 66 نفر به‌علت ماندن زیر آوار و 518 نفر به‌علت ترس و اضطراب به مراکز درمانی مراجعه کردند و تعداد پنج نفر در روستای ورنکش شهرستان میانه جان خود را از دست دادند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: