سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - February 18 2020
کد خبر: ۴۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
نائب رئیس مجلس:
عجب شیر پرس - نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امکان حضور تمام سلیقه‌ها در انتخابات پیش‌رو موجب افزایش میزان مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.
حضور همه سلیقه‌ها در انتخابات میزان مشارکت را بالا می‌بردبه گزارش  به نقل از ایرنا، مسعود پزشکیان، افزود:اگر فرصت حضور در انتخابات را به یک یا چند سلیقه بدهیمبه نوعی بقیه سلیقه هارا کنار می گذاریم و به آن ها می گوییم که در صحنه حضور نیابند و این موضوع موجب کاهش میزان مشارکت مردم در انتخابات می شود.

وی یادآوری کرد: مشارکت مردم در انتخابات به رفتار رسانه ها، شورای نگهبان، وضعیت اعتماد ملی و افرادی که وارد صحنه می شوند بستگی دارد و اگر بتوانیم امکان حضور تمام سلیقه هارا در صحنه فراهم کنیم به صورت طبیعی مشارکت مردمی افزایش می یابد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس ها در دوره های مختلف فرق زیادی با هم ندارند و روش ها، مسیرها و تصمیم های آن ها به نوعییکسان است، اظهار داشت: تنها مجلس در دور اول و دوم با هم فرق داشت.

پزشکیان با اشاره به مشکلات مربوط در حوزه آموزش و پرورش ادامه داد:مجلس آماده همکاری با آموزش و پرورش بودهولی مشکلات آن زیاد است و این مشکلات با ارایه طرح از سوی مجلس حل نمی شود بلکه دولت باید با ارایه لایحه که پیشتوانه مالی داشته باشد به دنبال رفع مشکلات این وزارتخانه باشد.

وی با بیان اینکه بیشتر مشکلات کشور ناشی از رفتارها و تصمیم های فردی است، یادآوری کرد: در سایر حوزه ها مانند بهداشت، صنعت، کشاورزی، راه، آب و شهرسازی نیز به خاطر اینکه مدیران با دید خودمان حرکت کرده اند نه با تجربه علمی و بین المللیمشکلات بروز کرده است و با این اقدام راه هایی که دیگرانرفته و شکست خورده اند را ما دوباره می خواهیم تجربه کنیم و در نهایت نیز شکست می خوریم و به عقب برمی گردیم.

پزشکیان با شاره به اهمیت و جایگاه کتاب و مطالعه در جامعه افزود: کتاب ها و چنین نمایشگاه هایی می تواند به ما کمک کند تا الگوها را پیدا کرده و آنچه درست است را انتخاب و اجرا کنیم ولی در کشور ما نه در قانونگذاری و نه در سیاست بر اساس تجربیات علمی سایر کشورها تصمیم گرفته نمی شود.

وی گفت: بیشتر تصمصم ها براساس اقدامات فردی بوده نه بر اساس عقل جمعی در حالی که ما می توانیم از عقل و تجربه دیگران استفاده کنیمو در این مسیر کتاب ها و تجربه های دیگران بهترینمسیر را برای ما نشان می دهد وسیاست گذاران و قانونگذاران می توانند با مراجعه به آن ها از این تجربیات علمی و درست دیگراناستفاده کرده و در تصمیم خودمجموعه ای از عقل ها و تجربه ها را بکار گیرند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: