پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - July 02 2020
کد خبر: ۴۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
خطیبی:
عجب شیر پرس - سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی گفت: بچه‌ها مقابل نفت مسجدسلیمان کار بزرگی انجام دادند.
مقابل نفت مسجدسلیمان کار بزرگی کردیمبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، رسول خطیبی در نشست خبری پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: تیمی که ششم یا هفتم جدول است و باختی هم ندارد، به این شکل بازی کردند و فکر می‌کنم بچه‌ها کار بزرگی انجام دادند. در شرایط مسابقه، دروازه‌بان ما یک بار توپ را لمس کرد که آن هم در نیمه اول بود.

وی ادامه داد: از لحاظ فوتبالی یکی از تیم‌هایی هستیم که مقابل همه تیم‌ها برتری داریم. تارتار دوست من است، اما برای مساوی به تبریز آمده بودند. خوشحالم این چنین تیم‌ها برای یک امتیاز مقابل ما می‌آیند. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.

خطیبی اظهار داشت: بچه‌های ما تلاش کردند، اما حریف، دفاعی بازی می‌کرد. یکی دو فرصت خوب به دست آوردیم که می‌توانستیم از آنها استفاده کنیم، اما دو تیم به یک امتیاز بسنده کردند. فوتبالی که ارائه کردیم، بالاتر و بهتر از نفت بود. زمانی که حریف فشرده بازی می‌کند، عمق را می‌بندد که ما این اتفاق را پیش‌بینی کرده بودیم. به همین خاطر، بازی را به کناره‌ها بردیم.

سرمربی ماشین‌سازی با اشاره دوباره به تمایل نفتی‌ها به کسب یک امتیاز خاصرنشان کرد: چند ارسال نصفه و نیمه روی دروازه حریف انجام دادیم، اما نفت در ادامه سیستم خود را تغییر داد و کناره‌ها را بست. این معلوم می‌کند که حریف برای گل نخوردن و کسب یک امتیاز آمده بود. بازیکنانی را به زمین فرستادیم که از شوتزنی آنها استفاده کنیم. یکی دو فرصت گلزنی در این موضوع به دست آوردیم که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

خطیبی درخصوص نیاز شاگردانش به یک مهاجم تمام‌کننده تصریح کرد: در این بخش مشکل داریم. هر روز با بازیکنان خود روی گلزنی کار می‌کنیم. من بیشتر از بازی قبلی مقابل فولاد ناراحت هستم که باختیم. من دو بار فیلم این بازی را تماشا کردم و از لحاظ آمار و فوتبالی که ارائه کردیم، برتری از هر لحاظ با ما بود، اما با دو ضربه ایستگاهی و یک اوت که نصیب فولاد شد، از این تیم شکست خوردیم.

«هیچ‌کس از فوتبالی که بازی کردیم، حرفی نزد.» وی ضمن بیان این جمله گفت: ناراحتم که در فوتبال ایران، فقط درباره برد و باخت صحبت می‌کنند. در شرایط بازی ممکن است هر اتفاقی بیفتد اما دروازه‌بان ما فقط یک بار توپ را لمس کرده بود و مالکیت، موقعیت‌های گلزنی و همه آمارها به نفع ماست. بازیکنان ما برابر فولاد، 590 پاس به هم دادند که یک‌سوم آنها در زمین حریف بود، اما هیچ‌کس به این‌ها نگاه نمی‌کند.

سرمربی ماشین‌سازی با ابراز رضایت از کیفیت بازی تیمش عنوان کرد: از لحاظ شکل فوتبالی، جزو 4-3 تیم برتر ایران هستیم. این تیم از سال گذشته تنها سه تا چهار بازیکنش را نگه داشت و من این تیم را برای سال‌های آینده بستم. همه بازیکنانم قراردادهای دو یا سه ساله دارند. با اضافه شدن چند بازیکن از جمله در خط حمله، ماشین‌سازی یکی از باکیفیت‌ترین تیم‌های لیگ خواهد بود. آخر فصل این موضوع را می‌بینید.

خطیبی درمورد اینکه تیمش می‌تواند برای قهرمانی لیگ برتر بجنگد یا خیر، اظهار داشت: تیم ما نه برای قهرمانی و نه برای سقوط است، بلکه در اواسط جدول خواهیم بود. ابتدای فصل گفتم که جزو 10 تیم برتر لیگ برتر خواهیم بود. به جز یک مسابقه، در سایر بازی‌ها از حریفان بهتر بودیم. حتی از شهر خودرو و استقلال هم برتر بودیم و در شش مسابقه، همه آمارها را به نفع خودمان زدیم.

وی با بیان اینکه از اجرای تاکتیک بازیکنان در زمین مسابقه راضی است، گفت: آنها فوق‌العاده کار می‌کنند و اگر کارشناسان آمارها را استخراج کنند، از لحاظ کیفیت و آمار، جزو چهار تیم برتر لیگ هستیم. نواقصی در بردن داریم که باید آنها را برطرف کنیم و در این راستا برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

سرمربی ماشین‌سازی گفت: فولاد 40-30 میلیارد تومان هزینه کرده، اما ما هشت تا 10 میلیارد تومان هزینه کردیم و از این بابت، جزو دو تیم پایین جدول هستیم. این یعنی برای آینده هدف و برنامه داریم. امسال برای حضور بین 10 تیم برتر جدول می‌جنگیم و قول می‌دهم همین تیم را فصل آینده، آسیایی و جزو چهار تیم اول جدول تحویل دهم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: