دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - July 06 2020
کد خبر: ۴۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
یوفا:
عجب شیر پرس، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که این نهاد به باشگاه‌ها و تیم‌های ملی عضو خود توصیه کرده است که با تیم‌های کشورهایی که زنان در آنجا اجازه دسترسی کامل به ورزشگاه‌ها و حضور در آن را ندارند، چه داخل کشورهای مذکور و چه خارج از آن بازی نکنند.
با کشورهایی که زنان را به ورزشگاه راه نمی‌دهند بازی نکنید

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، کمیته اجرایی یوفا اگرچه نام هیچ کشوری را به طور مشخص ذکر نکرده اما موافقت خود را با این توصیه اعلام کرده است.

«الکساندر چفرین» رییس یوفا در این خصوص اظهار داشت: نمی‌توانیم تیم‌های اروپایی را که ممکن است با تیم‌های کشورهایی که زنان در آنجا اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را ندارند، مجازات کنیم چرا که چنین اقدامی از حوزه اختیارات قضایی ما خارج است اما این بدان معنا نیست که باید ساکت نشسته و بگوییم که هیچ کاری از ما ساخته نیست و تنها وظیفه ما گسترش و توسعه فوتبال اروپا است.

وی ادامه داد: توصیه ما به ۵۵ عضو یوفا و تمامی باشگاه‌های اروپایی این است که با تیم‌های کشورهایی که در آن‌ها حقوق اولیه زنان محترم شمرده نمی‌شود، چه داخل و چه خارج از آن کشورها بازی نکرده و مسابقه برگزار نکنند؛ نمایندگان باشگاه‌ها و همچنین لیگ‌های اروپایی نیز موافقت خود را با این موضوع اعلام کرده‌اند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: