سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - February 18 2020
کد خبر: ۴۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
عجب شیر پرس - معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی بر لزوم تکمیل کمربند سبز کلان‌شهر تبریز تأکید کرد.
لزوم تکمیل کمربند سبز کلان‌شهر تبریز

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از فارس، بابک محبوب علیلو در دومین جلسه کارگروه پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری در سال‌جاری بر تعامل و همکاری مسوولان امر در پیشگیری از گسترش حاشیه‌نشینی در کلان‌شهر تبریز و در نتیجه پیشگیری از جرایم ناشی از پدیده حاشیه‌نشینی و تکمیل کمربند سبز کلان‌شهر تبریز تأکید کرد.

وی با تشکر از اقدام‌های اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان در خصوص پیشرفت در اجرای قانون جامع حدنگاری (کاداستر) و صدور اسناد برای اراضی دولتی بر لزوم تسریع فرآیند انتقال اراضی واقع شده در محدوده کلان‌شهر تبریز از ادارات استان و همین طور تحویل اراضی دولتی واقع در طرح کمربند سبز تبریز به شهرداری تبریز برای تکمیل کمربند سبز حفاظتی در مناطق حاشیه‌نشین کلان‌شهر تبریز با رعایت حریم قانونی جاده‌ها تأکید کرد و از دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا مساحت اراضی تحت تملّک خود را به تفکیک دارای سند و بدون سند به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ارسال کنند.

محبوب علیلو همچنین با اشاره به اینکه در مواردی عملکرد ناصحیح بنگاه‌‌های معاملاتی املاک به ویژه تفکیک غیرمجاز اراضی در توسعه و گسترش حاشیه‌نشینی تأثیرگذار است بر لزوم نظارت مستمرّ اتحادیه املاک بر بنگاه‌های معاملاتی و پلمب واحدهای بنگاهی فاقد پروانه کسب یا بنگاه‌های معاملاتی که فعالیت غیرمجاز می‌کنند بر اساس ‌ماده ۲۷ قانون نظام صنفی کشور تأکید کرد.

معاون قضایی رئیس‌کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان با اشاره به اقدام‌های به عمل آمده از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در راستای برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای مشاوران املاک، بر اجرای کامل قانون جامع حدنگاری (کاداستر) با هدف جلوگیری از تعرض اراضی ملی و دولتی از سوی اشخاص تأکید کرد.

‌ماده ۲۷ قانون نظام صنفی کشور مصوب 1392/6/12: محل دایر شده به‌وسیله هر شخص حقیقی یا حقوقی که پروانه کسب برای آن صادر نشده است با درخواست اتحادیه و تأیید اتاق اصناف شهرستان توسط نیروی انتظامی پلمب می‌شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: