سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - February 18 2020
کد خبر: ۴۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
عجب شیر پرس - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: قطعه‌سازان استان در کمترین سطح از تولید، توان تامین ۳۰ درصد از قطعات خودرویی منطقه و کشور را دارند.
قطعه‌سازان آذربایجان‌شرقی توان تولید ۳۰ درصد نیاز کشور را دارند

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، حبیب امین زاده در نشست مشترک با برخی از اعضای انجمن قطعات یدکی و ماشین آلات کشاورزی تبریز افزود: تلاش می شود با همکاری خودروسازان حداقل ۳۰ درصد از قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو تبریز از صنایع بومی استان تامین شود و در گام های بعدی این عدد افزایش یابد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی مشترک بین مدیران ارشد شرکت ایران خودرو و نمایندگانی از صنایع قطعه سازی استان، اظهار داشت: در این نشست ها تلاش می شود بامعرفی نقاط قوت استان در تولید انواع قطعات مورد نیاز صنایع خودروسازینسبت به عقد قراردادهای تولید نیز اقدام شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به راهکارهای متنوع حمایت از تولید داخل گفت: عدم واردات، افزایش تعرفه واردات و عدم ثبت سفارش کالاهای مشابه ساخت داخل از جمله این راهکارهاست.

امین زاده، ازقطعه سازان استان خواست در دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو که در هفته های پیش رو برگزار می شودحضور فعالی داشته باشند.

وی یادآوری کرد: همزمان با هفته دفاع مقدس نمایشگاه خودکفایی در موضوعات مختلف و با همکاری سازمانها و نهادهای متعدد در محل مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار می شود که این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی است تا شهروندان و متخصصان از میزان و چگونگی خودکفایی تولیدات صنعتی استان مطلع شوند.

امین زاده، از انجمن های تخصصی صنعتی به عنوان بازوان کارشناسی و اطلاعاتی دستگاه های حاکمیتی یاد کرد و ادامه داد:یکی از فرصت های رسیدن به سطوح بالای شاخص های توسعه اقتصادی حضور فعالانه انجمن های صنعتی در تصمیم گیری هاست که این سازمان از حضور آنان استقبال می کند.

به گفته پاشایی رئیس انجمن نیرو محرکه همگن و قطعات خودرو آذربایجان شرقیحدود ۳۰۰ قطعه ساز خودرو و صنایع همگن در این استان وجود دارد اما متاسفانه در سایه بی توجهی ها به این صنعت، بیشتر واحدهای قطعه سازی خودرو در استان یا با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند و یا رو به تعطیلی هستند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: