چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - January 29 2020
کد خبر: ۴۰۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
عجب شیر پرس - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: معنویت افزایی و ترویج اخلاق اسلامی و تبیین اهداف عاشورا باید محور همه مضامین نوشته شده و خوانده شده در هیأت حسینی باشد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره شعر عاشورایی با بیان اینکه آهنگ و محتوای برخی اشعاری که توسط برخی مداحان خوانده می‌شود، در شأن ائمه معصومین نیست، گفت: معنویت افزایی و ترویج اخلاق اسلامی و تبیین اهداف عاشورا باید محور همه مضامین نوشته شده و خوانده شده در هیأت حسینی باشد.

او با بیان اینکه فرصت‌های بی نظیری در حوزه ادبیات و شعر عاشورایی در منطقه آذربایجان وجود دارد، اظهار داشت: برای غنا بخشی به اشعار آیینی در کنار بهره مندی از تجارب پیشکسوتان از ذوق و استعداد جوانان بیشتر استفاده کرد.

امام جمعه تبریز افزود: زمینه برای رشد جوانان در این حوزه بسیار زیاد و تاسیس دبیرخانه دائمی آن میتواند موثر و ارزشمند باشد.

او با تاکید بر ترویج اشعار حماسی برای انتقال آموزه‌های دینی و مذهبی خصوصاً قیام عاشورا ادامه داد: مزمون اشعار نوشته شده باید بر تقویت وحدت فِرق مختلف اسلامی تاکید داشته باشد.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه آهنگ و محتوای برخی اشعاری که توسط برخی مداحان خوانده می‌شود، در شأن ائمه معصومین نیست، افزود: معنویت افزایی و ترویج اخلاق اسلامی و تبیین اهداف عاشورا باید محور همه مضامین نوشته شده و خوانده شده در هیأت حسینی باشد.

آل هاشم با اشاره به اینکه برگزاری کنگره شعر عاشورایی در تبریز برکات و آثار بسیار فراوانی می‌تواند داشته باشد، گفت: بروز و ظهور شعرای جوان، گسترش و نشر اشعار آیینی پرمحتوا و تغییر خط مشی مداحان در بیان آموزه‌های محرم و تبیین این فرهنگ از برکات ارزشمند این کنگره میتواند باشد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: