پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - January 30 2020
کد خبر: ۳۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
عجب شیر پرس - معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه از محل اعتبارات استانی، ملی و متوازن در سال گذشته ۷۴۷ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود که ۳۵۸ میلیارد ریال آن تخصیص یافت، اعلام کرد: امسال نیز مبلغ ۱۱۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان مصوب شده است.
۱۱۷ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی برای میانه تصویب شد
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، محمدرضا مشایخی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه با اشاره به وضعیت کنونی کشور، تاکید کرد: اگر می خواهیم با توجه به این وضعیت به پیشبرد امور شهرستان کمک کنیم، مسئولین باید جهادی وار به میدان عمل وارد شوند.
وی جذب ۵۳ درصدی اعتبارات در سال گذشته را مدیون هماهنگی، تعامل و پیگیری مدیران ادارات شهرستان عنوان و اضافه کرد: امسال نیز امیدواریم با تعامل و همراهی هر چه بیشتر مسئولین و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بتوانیم شاهد جذب حداکثری اعتبارات شهرستان باشیم.
مشایخی با بیان اینکه هنوز با ایده آل شهرستان فاصله داریم و وضعیت ایجاب می کند که بیشتر از گذشته بر تلاش و پیگیری های خود بیافزاییم، اولویت شهرستان را حوزه آب و راه به ویژه آب شرب روستایی عنوان کرد.
فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه بودجه ریزی بر اساس شاخص هر شهرستان است، اضافه کرد: در شهرستان ما شاخص ها به ترتیب بیکاری، استانداردسازی و نوسازی مدارس، کانون های فرهنگی مدارس، خانه های عالم، پایگاه های اورژانس، آب و فاضلاب است و اولویت با پروژه های مستمر در جهت اتمام آنها خواهد بود.
مشایخی در ادامه بر تلاش بی وقفه برای جذب اعتبارات و هماهنگی مسئولین ادارات با ادارات کل خود تاکید کرد و افزود: هر چند اعتبارات شهرستان نسبت به سایر شهرستانهای استان بالا بوده و بیشترین میزان جذب را به خود اختصاص داده است اما نیاز شهرستان بالا بوده و رفع آنها نیازمند عزم و اراده همگانی است.
وی تامین یکهزار تنی قیر در جهت ترمیم، بهسازی و آسفالت راههای روستایی، بین شهری و شهری را یکی از الزامات حوزه راه عنوان کرد و گفت: این مساله نیازمند پیگیری نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی است.
فرماندار ویژه میانه مشارکت مردم شهرستان را زبانزد عام و خاص در کشور و ظرفیت بزرگ شهرستان در راستای توسعه و آبادانی هر چه بیشتر آن خواند و گفت: این امر نیز در سایه توان مسئولین و بخشداران تابعه شهرستان حاصل شده و می طلبد که با عزم همگانی در راستای افزایش هر چه بیشتر روحیه مشارکت در مردم تلاش کنیم.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اوضاع اضطراری در کشور و کمبود بودجه از مسئولین خواست تا بدون انتظار برای بودجه و با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی رو در رو با دشمن قرار گرفته ایم با دست های خالی و عزم و اراده آهنی وارد میدان عمل شوند.
فردین فرمند با اشاره به اینکه سربازان جان برکف ایران اسلامی ۸ سال با دست خالی با کمترین امکانات و تجهیزات در مقابل دشمن ایستادگی کرده و در این راه خون های بسیاری ریخته شد تا پیروز میدان شویم، از مسئولین شهرستان خواست تا با الگو گیری از شهدا، جانبازان و دلاورمردان غیور ایران اسلامی جهادی وارد عمل شده و نگذارند بازنده جنگ اقتصادی در برابر دشمن باشیم.
رییس گروه امور زیربنایی و تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی هم با حضور در این جلسه به توزیع اعتبارات استان در دو بخش پروژه های مستمر برای پروژه هایی که نیمه تمام مانده و بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیز در بخش پروژه های متوازن با اولویت برای پروژه هایی که تازه شروع شده اند اشاره کرد.
شاهین فتحی با بیان اینکه سقف اعتبارات پروژه های مستمر افزایش نیافته اما بازنگری شده و در اختیار دستگاههای اجرایی گذاشته شده است تا در صورت کمبود اعتبار، در طول سال آتی و سالهای بعد به صورت مستمر سالانه اعلام نیاز کنند، به تخصیص ۵۰ درصدی اعتبارات در سال جاری به صورت نقدی و اسناد اشاره کرد و افزود: اعتبارات متوازن نیز ۳۰ درصد تخصیص یافته و امیدواریم با افزایش تخصیص بتوانیم به پیشبرد امور کمک کنیم. 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: