پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - January 30 2020
کد خبر: ۳۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان ‎شرقی:
عجب شیر پرس - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: در سند تدبیر توسعه استان دو محور «احیا و تقویت هویت فرهنگی» و «تقویت اقتصاد فرهنگ» را مورد توجه قرار دادیم؛ چرا که معتقدیم هنر باید بتواند به تقویت اقتصادی، ایجاد گردش مالی و اشتغالزایی کمک کند.
هنر باید بتواند به تقویت اقتصادی و اشتغالزایی کمک کندبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایسنا، داود بهبودی در آیین گرامی‌داشت یکصدمین سال آموزش هنر در تبریز اظهار کرد: آروزی همه ما دستیابی به جامعهای است که در آن آسایش و آرامش در کنار هم مهیا باشد و همه تلاش بشر، صاحبنظران، دولتها و در این راستا است.

وی افزود: هر جامعه‌ای که به آرامش و آسایش دست یابد و در کنار برخورداری و امکانات بتواند با ابزار هنر، اندیشه را تعالی بخشیده و آرامش درون را به جامعه هدیه دهد، جامعه توسعه یافتهتری است.

وی با بیان اینکه یکی از ضرورتها و پیش‌نیازهای دستیابی به این ظرفیت، تجلی، شکوفایی و رونق بخش هنر و فرهنگ و گرامیداشت اصحاب فرهنگ و هنر به عنوان سرمایههای نمادین جامعه است، گفت: در جامعه‌ای که هنر و فرهنگ عزیز است، می‌توان امید داشت که این جامعه در مسیر پیشرفت و تعالی حرکت کند، ولی اگر اهالی هنر مورد بی‌مهری قرار گیرند، آن جامعه راه به جایی نخواهد برد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجانشرقی خاطرنشان کرد: فرهنگ، پیشنیاز توسعه است و متقابلا توسعه نیز به غنای فرهنگ و هنر کمک میکند و جامعه را به سمت تعالی سوق میدهد.

وی یادآور شد: تبریز این قابلیت را داشته که مهد فرهنگ و هنر لقب بگیرد و وجود مکاتب هنری تبریز نشانگر بسترهای موجود در خاک این سرزمین و ظرفیتی است که در گذشته وجود داشته و امروز کم رنگ‌تر شده است و اساتید و اهل فرهنگ و هنر، فعالان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی میتوانند به احیای این ظرفیت کمک کنند.

بهبودی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت رایزنان فرهنگی در انتقال و طرح هنر و فرهنگ استان در عرصههای بین المللی، کمک گرفتن از ظرفیت معافیتهای مالیاتی و اهتمام در برگزاری جشنوارهها و نمایشگاهها در جهت توسعه و تعالی فرهنگ و هنر استان تاکید کرد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: