پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - January 30 2020
کد خبر: ۳۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
عجب شیر پرس - رئیس دانشگاه آزاد ‌واحد تبریز گفت: همکاری علمی پژوهشی می‌تواند موجب گسترش و توسعه ارتباطات و همبستگی میان دو کشور ایران و عراق شود.
اعلام آمادگی ایران و عراق برای توسعه ‌همکاری‌ها در حوزه‌های علمی و پژوهشی
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، عزیز جوانپور در آیین اختتامیه دوره‌های آموزشی علوم پزشکی دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اظهار داشت: خدا را شاکر و بسیار خرسندم که برای نخستین بار در کشور، نخستین دوره آموزشی تخصصی دانشجویان خارجی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با موفقیت برگزار شد.
وی افزود: دو کشور ایران و عراق اشتراکات و مراودات فرهنگی، دینی و مذهبی زیادی با هم دارند. همکاری علمی، پژوهشی و تحقیقاتی از دیگر مؤلفه‌هایی است که می‌تواند موجب گسترش و توسعه ارتباطات و همبستگی میان دو کشور شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با قدردانی از امور بین‌الملل دانشگاه، استادان و کادر اجرایی دوره‌ها گفت: مطمئناً برگزاری این دوره‌ها با کم‌وکاستی‌هایی همراه بوده است. امیدوارم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و با بهره‌گیری از پیشنهاددانشجویان شرکت‌کننده، دوره‌های بعدی را پربارتر و بهتر برگزار کنیم.

جوانپور تصریح کرد: با در نظر گرفتن نقاط قوت دانشگاه‌های دو کشور، ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک شاهد تبادل دانشجو در رشته‌های مختلف باشیم.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه کرکوک عراق نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی قوی و توانمند است واز اینکه شرایط تحصیل دانشجویان ما در این دانشگاه فراهم شده از مسئولان آن به‌ویژه معاونت امور بین‌الملل دانشگاه تشکر می‌کنیم.

کامران حسین‌شکور درباره کیفیت مطلوب دوره‌ها اظهار کرد: مراتب تشکر خود را از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در راستای ارائه خدمات مطلوب علمی و پژوهشی و تکریم دانشجویان خارجی اعلام و از مسئولان، استادان و دانشجویان این دانشگاه برای بازدید از دانشگاه کرکوک دعوت می‌کنیم.

گفتنی است نخستین دوره کارگاه آموزشی تخصصی علوم پزشکی ویژه دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با دانشگاه کرکوک عراق برگزار شد و با اعطای گواهی پایان دوره به‌همراه هدایایی به این دانشجویان به پایان رسید.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: