دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - October 14 2019
کد خبر: ۳۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
عجب شیر پرس - مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: در قانون بودجه سال 1398 مبلغ سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهم کل درآمدهای مالیاتی آذربایجان‌شرقی
آذربایجانی ها 3200 میلیارد تومان مالیات می دهندبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از فارس، غلامرضا شریفی در دیدار مدیرکل، معاونان و رؤسای مجموعه امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با استاندار آذربایجان شرقی با وی به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی،با اشاره به اینکه بیشترین وصول مالیاتی استان در تیر ماه میسر می‌شود، اظهار کرد: در سه ماهه اول سال جاری ۸۳ درصد سهم مالیاتی استان محقق شده است.

غلامرضا شریفی با اشاره به این که در قانون بودجه سال 1398 مبلغ سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهم کل درآمدهای مالیاتی آذربایجان‌شرقی است، گفت: از این مبلغ 94 درصد سهم درآمدهای مالیاتی می باشد که ۵۲ درصد آن، مالیات مستقیم و ۴۸ درصد آن مالیات‌های غیرمستقیم از جمله مالیات بر ارزش افزوده است.

وی با بیان این که مایلات بر ارزش افزوده نوعی مالیات پیشرفته است که اکنون در ۱۶۵ کشور دنیا دریافت می‌شود، افزود: این قانون یکی از مترقی ترین قوانین در کشورهای توسعه یافته است.

مدیرکل امور مالیاتی استان همچنین ادامه داد: دولت نیازمند درآمدهای غیرنفتی است که عمده ترین آن مالیات است و در اقتصاد مقاومتی، اصلی ترین پایه آن درآمدهای مالیاتی است که کشور را از وابستگی به نفت بی نیاز می کند و با ایجاد رفاه و آرامش برای مردم نتایج آن به جامعه بازمی گردد.

شریفی همچنین از پرداخت حدود ۵۰۴ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده در سال 1397 به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان‌شرقی خبر داد و آن را منبع بسیار مهمی در توسعه شهری و روستایی استان دانست.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: