دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - October 14 2019
کد خبر: ۳۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
عجب شیر پرس - استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال در کارخانه ماشین‌سازی تبریز، توسعه این مجموعه صنعتی را خواستار شد.
استاندار آذربایجان شرقی بر حفظ تولید و اشتغال در مجموعه ماشین‌سازی تبریز تأکید کردبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایسنا، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با هیأت نمایندگی صندوق بازنشستگی فولاد ایران که برای تحویل مالکیت کارخانه ماشین‌سازی به تبریز سفر کرده‌اند، با اشاره به اهمیت این کارخانه و سابقه درخشان آن در صنعت کشور و خاورمیانه، گفت: حساسیت ویژه‌ای بر روی کارخانه داریم و معتقدیم که مدیریت این گروه باید به اهل آن سپرده شود.

وی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلاتی که در روند واگذاری این واحد به وجود آمد، این کارخانه در حال حاضر فعال است و مشکل خاصی ندارد و نباید لطمه‌ای به روند تولید آن وارد شود.

وی افزود: خوشحالیم که با بازگشت مالکیت ماشین‌سازی به صندوق بازنشستگی فولاد، این کارخانه از بلاتکلیفی خارج می‌شود و امیدواریم این تغییر و تحول به نفع صنعت کشور و استان باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که ظرفیت‌های توسعه در ماشین‌سازی تبریز فراهم است، افزود: حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال در حال حاضر مهم‌ترین اولویت است و در مرحله بعدی توسعه این واحد باید در دستور کار قرار گیرد.

پورمحمدی درخصوص املاک و مستغلات ماشین‌سازی تبریز هم گفت: تمام سرمایه‌های مادی این صنعت باید در راستای توسعه آن هزینه شود.

وی تأکید کرد: مدیریت ارشد استان نیز برای هرگونه همکاری و هم‌فکری در این خصوص آماده است و امیدواریم با مدیریت صندوق بازنشستگی فولاد و همکاری دستگاه‌های مسئول به زودی خبرهای خوشی از این صنعت باسابقه آذربایجان بشنویم.

پورمحمدی همچنین مشارکت استان‌ها در روند واگذاری واحدهای صنعتی و تولیدی را ضروری دانست و گفت: متاسفانه در حال حاضر استان هیچ نقشی در این زمینه ندارد، در حالی که برخی ملاحظات استانی باید در روند واگذاری‌ها مورد توجه قرار گیرد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: