جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - July 19 2019
کد خبر: ۳۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
عجب شیر پرس - ارتقای ایمنی و کیفیت جاده ها به عنوان یکی از عوامل کاهش حوادث رانندگی از اولویت های سازمان های مسوول از جمله راهداری است.

به گزارش ایرنا، ارتقای ایمنی جاده ها در دستور کار این سازمان قرار گرفته و به این منظور اجرای طرحی با بسیج تمامی امکانات و تجهیزات راهداری از اوایل تیر در ۵ محور اصلی استان آغاز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی در مورد این طرح گفت: گروه‌های راهداری با همکاری ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها در محورهای تبریز - مرند - جلفا -شبستر، آذرشهر - اسکو - عجبشیر - بناب - ملکان و هشترود، آزادراه تبریز - زنجان - چاراویماق، بستان آباد - سراب -میانه و اهر - کلیبر - هریس - ورزقان و خداآفرین اقدام به رفع نواقص‌های جاده‌ای می‌کنند.

اروجعلی علیزاده اعلام کرد: در اجرای این طرح ۳۰۰ دستگاه ماشین الات سنگین و نیمه سنگین راهداری و بیش از ۳۰۰ نفر از نیروهای راهداری مشارکت دارند.

علیزاده، ادامه داد: انجام عملیات روکش آسفالت، لکه گیری و درزگیری، تسطیح حریم و رگلاژ شانه راه، تعمیر، تعویض و نصب تابلوهای ایمنی و ترافیکی، تعمیر و نصب گاردریل و حفاظ‌های بتنی و لایروبی و تنقیه پل‌ها از جمله اقدامات در این طرح است.

وی قطع راه‌های دسترسی غیرمجاز، ایمن سازی و رنگ آمیزی پایه تابلوهای سازه‌ای و اصلاح نرده و قرنیز پل‌ها را از دیگر اقدامات گروه‌های راهداری در این طرح اعلام کرد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: