پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - October 29 2020
کد خبر: ۳۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
عجب شیر ما - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: سد خاکی حاجیلر چای در شهرستان ورزقان همزمان با سفر رئیس جمهور به استان افتتاح می شود.

به گزارش عجب شیرما به نقل از خبرگزاری فارس ، یوسف غفارزاده در بازدید استاندار و معاون عمرانی استانداری  از پیشرفت عملیاتی سد «حاجیلر چای»  ورزقان، هدف از اجرای این پروژه را تأمین آب ۳۵ میلیون متر مکعب برای شرب  و  صنعت، ۱۰ میلیون متر مکعب آب برای کشاورزی به مساحت هزار هکتار و ۵.۷ میلیون مترمکعب برای حیات رودخانه و اهداف زیست محیطی اعلام کرد .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: سد خاکی با هسته رسی حاجیلر چای ۷۱ متر از بستر رودخانه ارتفاع دارد، ارتفاع سد از پی  ۹۵ متر و طول تاج آن ۲۶۵ متر است و ظرفیت آب تنظیمی آن نیز 50.7میلیون متر مکعب است.

غفارزاده با بیان اینکه این سد در حال حاضر بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار امیدواری کرد که عملیات اجرایی  این سد طبق  برنامه زمان بندی تا پایان خرداد ماه به اتمام خواهد رسید.

 سد حاجیلر چای در خاروانای  شهرستان ورزقان جنب  روستای قره قیه قرار دارد و برای اجرای آن تاکنون هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: