سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - February 18 2020
کد خبر: ۳۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:
عجب شیر ما - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی بر لزوم قانون‌مداری در تمام حوزه‌ها تاکید کرد و گفت: اعتبار و قدرت اجرایی ما از قانون است و به تمام اهرم‌های قانونی تمسک می جوییم تا از حقوق مطبوعات دفاع کنیم.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از فارس، محمد محمدپور در نشست مشترک با مسؤولان نمایندگی نشریات سراسری در استان اظهار کرد: ترویح فرهنگ قانون مداری و پایبندی به نظم و انضباط اجتماعی در تمام حوزه‌ها علی‌الخصوص حوزه‌ی رسانه حائز اهمیت است و به نفع‌ همه‌ی ماست که از قانون تبعیت کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی مشکلات حوزه‌ توزیع در استان گفت: یکی از دغدغه‌های اساسی ما در حوزه مطبوعات استانی و نمایندگی مطبوعات، سیستم توزیع است که این مشکل باید با ارائه‌ راهکار از سوی اهالی رسانه مرتفع شود و ما نیز آمادگی خود را برای همراهی و کاهش این مشکلات اعلام می‌کنیم.

محمدپور، اصحاب فرهنگ و رسانه‌ی استان را توانمند دانست و تصریح کرد: نمایندگی مطبوعات در استان در تعامل با مطبوعات استانی و با هم‌افزایی و حرکت در کنار هم می‌توانند نقش موثری در تقویت کیفی فضای رسانه‌ای استان داشته باشند.

وی بر تبعیت کامل از آئین‌نامه‌ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص نمایندگی مطبوعات سراسری در استان تاکید کرد و گفت: توزیع آگهی در میان نمایندگی مطبوعات کاملا مبتنی بر این آیین‌نامه خواهد بود.

وی در ادامه از همراهی نهادهای نظارتی برای  توزیع و نشر آگهی‌های اغلب دستگاه های دولتی از سال ١٣٩٧ توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: در سال ١٣٩٧ مبلغ ٢ میلیارد و ٦٠٠ میلیون تومان آگهی بین مطبوعات استانی و نمایندگی‌های مطبوعات کشوری توزیع شد که در مقایسه با سال  ١٣٩٦ که افزون بر یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان بود افزایش قابل توجهی داشته و انتظار می‌رود این مبلغ در سال جاری رشد خوبی داشته باشد.

محمدپور اظهار امیدواری کرد که تمام دستگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسه‌های دولتی یا غیردولتی که از بودجه‌ عمومی استفاده می‌کنند مطابق قانون، آگهی‌های خود را از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان توزیع و نشر دهند.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها خود شاخص قانون‌مداری هستند و  باید با عمل به قانون،‌قانون‌مداری را در جامعه تسری دهند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: