چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - January 29 2020
کد خبر: ۳۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
فرماندار هشترود:
عجب شیر ما - فرماندار هشترود گفت: پروژه شبکه‌گذاری ۱۰۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد سهند از هفته آینده آغاز و تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از مهر، امین امینیان در جلسه کمیته راهبری پایاب سد سهند گفت: پس از اینکه در سال گذشته تفاهم اولیه بین سازمان آب، سازمان برنامه و بودجه، بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی مبنی بر شبکه گذاری و تکمیل ۱۰۰۰ هکتار از اراضی باقی مانده از فاز یک پایاب سد سهند با مشارکت بهره برداران و دولت به امضا رسید فاز اجرایی پروژه با آغاز سال جدید کلید خورد.

وی ادامه داد: در همین راستا مقرر شد تا اعتبار لازم برای مشارکت اهالی در اجرای طرح که ۱۰ میلیارد تومان می‌شد، به ازای هر هکتار ۱۰ میلیون تومان از طریق بانک کشاورزی در قالب تسهیلات تأمین شود.

امینیان گفت: همچنین سازمان آب منطقه‌ای مکلف شد تا مشخصات افرادی که زمینشان پیش تر زیر کشت رفته بود را در اختیار بانک کشاورزی به منظور تقسیط تسهیلات قرار دهد که خوشبختانه این اقدام انجام شده و هم اکنون بانک کشاورزی آماده ارائه تسهیلات مرحله دوم به اهالی است.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات بلاعوض از طرف سازمان جهاد کشاورزی هم گفت: این سازمان ۹ میلیارد تومان اعتبار در اختیار آب منطقه‌ای قرار داده است.

فرماندار هشترود خاطر نشان کرد: تا پایان امسال ۱۰۰۰ هکتار باقی‌مانده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که گامی بزرگ در راستای رشد و رونق‌تولید و ایجاد توسعه و اشتغال در منطقه است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: