جمعه ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - August 23 2019
کد خبر: ۳۵۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
عجب شیر ما - نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: شورا‌ها برای رهایی از بحران مالی و رکود اقتصادی به دنبال سرمایه‌گذار باشند.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت:اگر میزان سرمایه‌گذاری را با بودجه دولتی آن شهرستان مقایسه کنیم قطعاً بیش از بودجه دولت برای یک شهرستان می‌شود لذا انتظار می‌رود شورا‌ها برای رهایی از بحران مالی و رکود اقتصادی به دنبال سرمایه‌گذاران باشند.

وی با اشاره به اهمیت شورا و تاکید قرآن کریم به مشورت گفت: شورا‌های اسلامی شهر و روستا بر پایه تاکیدات خداوند متعال در قرآن کریم در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده و جایگاه خوبی دارد و در این میان اصل ۱۰۰ قانون اساسی تاکید می‌کند تا شورا‌ها برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم تلاش کند.

وی افزود: بنده همواره به شورا‌های شهر و روستا‌های هریس و اهر می‌گویم از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فکری و امکاناتی مردم بهره لازم را ببرند و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها می‌تواند در حوزه‌های مختلفی نظیر اشتغال، اقتصادی، فرهنگی، دام‌پروری، کشاورزی و ... باشد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به این‌که شورا‌ها از مردم هستند و می‌توانند با رای و قدرت پشتیبانی مردم نقش اساسی در اداره کشور ایفاء کنند، گفت: همه‌مان این‌طور فکر می‌کنیم توسعه، عمران و آبادانی تنها وظیفه دولت است، در حالی که هیچ‌کسی منکر آن نیست که نباید از دولت حق‌مان را نگیریم و از بودجه محروم شویم، ولی یک‌طرف توسعه مربوط به دولت و بخش هم به مردم بستگی دارد.

عبدالهی، نقش سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در توسعه و آبادانی شهر و روستا‌ها را مهم‌تر و کارآمدتر از سرمایه‌گذاری دولتی عنوان کرد و گفت: به طور مثال وقتی می‌بینیم فردی در منطقه‌ای سرمایه‌گذاری کرده و باعث پیشرفت شده اگر میزان سرمایه‌گذاری را با بودجه دولتی آن شهرستان مقایسه کنیم قطعاً بیش از بودجه دولت برای یک شهرستان می‌شود لذا انتظار می‌رود شورا‌ها برای رهایی از بحران مالی و رکود اقتصادی به دنبال سرمایه‌گذاران باشند و از مشارکت درآمد حاصل کنند.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: هر بودجه‌ای دولت برای روستا‌ها تخصیص می‌دهد بایستی شورا‌های اسلامی روستا‌ها تا ریال آخر آن را در روستا و برای رفاه مردم هزینه کنند و اجازه ندهد حیف و میل شود.

وی بابیان اینکه شورا‌های اسلامی شهر و روستا نهادی تاثیرگذار است به شرطی که این نهاد به درستی سازمان‌دهی شده باشد، ابراز داشت: شورا‌ها باید به گونه‌ای رفتار و کردار داشته باشند و دلسوز مردم تا اعتماد مردم به آن‌ها بازگردد هرچند در گذشته برخی سوءرفتار‌ها باعث بدبینی مردم شده، ولی با اصلاح رفتار و حرکت در مسیر خدمت بی‌منت برای مردم، ذهنیت مردم را نسبت به این نهاد تغییر می‌دهد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: