پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - January 30 2020
کد خبر: ۳۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:
عجب شیر ما - رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با توجه به کاهش منابع مالی در سال ۱۳۹۷، خدمات دهان و دندان نیز کاهش داشت.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به خدمات بالای بهداشتی در سطح کشور،گفت: خدمات پیشگیری و بهداشتی در سطح کیفیت بالا باعث شده است تا آمار‌هایی مانند مرگ و میر نوزادان کاهش چشمگیری داشته باشد.

وی با بیان این که سرطان یک مولتی فاکتوریال است و مسائل ژنتیکی، استرس، تغذیه و... در آن دخیل است، افزود: با همه این عوامل، نسبتِ سرطان در ایران در مقایسه با کشور‌هایی مانند آمریکا پائین است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر این که، وظیفه ما این است که در حوزه سلامت تمامی تلاش خود را کرده باشیم، گفت: از اواخر سال ۱۳۹۴، چهل نقطه از شهر تبریز برای تاسیس مرکز بهداشت سلامت در نظر گرفتیم که با توجه به برخی موانع که با آن‌ها برخورد کردیم، توانستیم در ۲۸ نقطه شهر مرکز بهداشت سلامت تاسیس کرده و به ارائه خدمات بپردازیم.

وی با اشاره به این که، سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶، چهار برابر خدمات سلامت دهان و دندان دوازده سال قبل را ارائه نمودیم، بیان کرد : با توجه به کاهش منابع مالی در سال ۱۳۹۷، خدمات دهان و دندان نیز کاهش داشت، اما با این حال توانستیم برای هر روستائی ۱۴۰ هزار تومان و برای هر شهر نشین ۳۸ هزار تومان بودجه خدمات دهان و دندان داشته باشیم.

صومی با بیان این که، پیشگیری منحصر به اقدامات شاخص و بخشنامه‌ای نیست، افزود : پزشکی که برای بیمار مشاوره پزشکی می‌دهد، در حین درمان نیز یک اقدام پیشگیرانه محسوب می‌شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: