جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - July 19 2019
کد خبر: ۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱
نوباوه در نشست با اعضای خانه مطبوعات اصفهان:
عجب شیر ما - رئیس فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است اشکالات قانونی برای حمایت از خبرنگاران وجود دارد که پیش از بررسی تدوین قانون نظام جامع رسانه باید برای حل مشکل خبرنگاران اتحادیه‌ای تأسیس شود تا آنها را ساماندهی کند.

به گزارش عجب شیر ما به نقل از خبرگزاری خانه ملت، بیژن نوباوه در نشست خانه مطبوعات اصفهان که پیش از ظهر امروز (سه شنبه، 26 آبان ماه) در مجلس شورای اسلامی و با حضور محسن صرامی فروشانی و عباس مقتدایی دیگر اعضای فراکسیون هنر و رسانه مجلس با اشاره به 35 سال سابقه خبرنگاری خود گفت: زمان بررسی برنامه ششم نزدیک است اما جایگاه ویژه ای در آن برای خبرنگاران دیده نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا از خبرنگاران شهرستانی برای سفرهای مسئولان استفاده نمی شود، گفت: اولویت حضور خبرنگاران در سفرها به ساختار رسانه ها بستگیدارد که معمولا تعامل نزدیک خبرنگاران پایتخت با مسئولان بیشتر است و این موضوع امری اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که شبکه های مجازی باعث زیر سوال بردن شخصیت حقیقی و حقوقی افراد می شود، عنوان کرد: طرح جامع نظام رسانه از ابتدای دولت آقای احمدی نژاد در دست دولت قرار گرفت که روند خوبی را در پیش گرفته بود اما در نیمه راه رها شد.

نوباوه ادامه داد: پس از آن مجلس وارد کار شد و طرح نظام جامع رسانه را در دستور کار خود قرار داد که باز هم به علت برخی مشکلات و شلوغی کار مجلس و همچنین آغاز دولت یازدهم و قولی که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ارائه لایحه نظام جامع رسانه داد، متوقف شد.

حساسیت مجلس نسبت به حمایت از حرفه خبرنگاری

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین تصریح کرد: اما همچنان این لایحه در دولت مانده و به دست مجلس نرسیده است از این رو قانون سابقی که در خصوص مطبوعات وجود داشت تمدید کردیم تا طبق آن عمل شود.

وی در ادامه با انتقاد از برخی بی اخلاقی های صورت گرفته از سوی رسانه ها مطرح کرد: متأسفانه برخی رسانه ها و خبرنگاران در انعکاس اخبار بی اخلاقی هایی نسبت به نمایندگان مجلس صورت می دهند اما با این حال ما باز هم از حریم حرفه خبرنگاری دفاع می کنیم اما مشکل اصلی خبرنگاران عدم وجود اتحادیه و سندیکا است که باید پیش از بررسی طرحی برای حمایت از آنها در مجلس، تأسیس شود.

نوباوه در ادامه با بیان اینکه اشکالات قانونی برای حمایت از خبرنگاران وجود دارد، مطرح کرد: حقوق خبرنگاری یک دهم حقوق یک کارمند هم نیست که البته این موضوع با توجه به مشکلات این حرفه است.

این نماینده مردم تهران در مجلس نهم همچنین ایران را امن ترین کشور دنیا دانست و عنوان کرد: عوامل موثری برای اتحاد ملی در ایران وجود دارد که شامل اعقتادات مذهبی و عقاید فولکلور می شود همچنین ایرانی ها در دفاع سرزمینی جزء اولین کشورها هستند که این موضوع مورد اذعان کشورهای غربی نیز قرار گرفته است چنانچه به گفته آقای کمالوندی اگر آمریکا می توانست در جنگ یک امتیاز از ایران بگیرد هرگز پای میز مذاکره نمی آمد.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت مراقبت از آرامش فکری جامعه، یادآور شد: غربی ها که خود ادعای دموکراسی می کنند دموکراسی موجود در ایران را قبول ندارند چرا که آنها قائل به دموکراسی هستند که امتیازی به نفعشان داشته باشد وگرنه تا کنون دیده نشده است که از عربستان سعودی که هیچگونه فرایند رأی گیری و انتخاباتی در آن جریان ندارد، شکایتی کنند.

رئیس فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر نباید دچار روشنفکری زدگی شویم و گمان کنیم استفاده از برخی وسایل ارتباطی مثل ماهواره روشنفکرمآبانه است چرا که در آمریکا و انگلیس نیز تا کنون از ماهواره استفاده نشده است لذا دچار روشنفکری مآبی نشویم که پیشرفت در اینها نیست.

به گزارش خانه ملت،در ادامه این جلسه عباس مقتدایی نماینده اصفهان و محسن صرامی فروشانی نماینده خمینی شهر نیز پای صحبت های خبرنگاران اصفهانی نشستند و قول مساعدت در خصوص حل مشکلات آنها دادند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: