سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - August 20 2019
کد خبر: ۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۰
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت:
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی از اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی ظرف حدود یک هفته آینده خبر داد.
به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، عباس هاشمی افزود: در این طرح خریداران می توانند با دریافت کارت اعتباری و مراجعه به فروشگاه های تعیین شده نسبت به خریداری کالاهای با کیفیت ایرانی اقدام کنند.
وی نرخ سود این نوع از تسهیلات را 12 درصد اعلام کرد و افزود: فاز اول این طرح که با همکاری بانک مرکزی انجام می شود مشمول کلیه حقوق بگیران و بازنشستگان دولتی خواهد بود.
هاشمی تصریح کرد: از آنجا که تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اجرای سریع این طرح بوده به گونه ای عمل شد تا مراحل اعتبار سنجی متقاضیان در بانک ها به حداقل برسد.
وی تاکید کرد: در این طرح کالاها از لحاظ کیفیت، قیمت و دوام و نیز خدمات پس از فروش گزینش شده هستند و بدین ترتیب با امکان انتخاب کالا توسط مشتریان فضای رقابتی عادلانه ای برای فروش ایجاد می شود.
هاشمی اعتبار این کارت ها را از زمان دریافت تا آغاز فرایند خرید دو ماهه اعلام کرد و گفت: بازپرداخت اقساط کالاهای خریداری شده در این طرح طی 24 قسط تعیین شده است.
این مقام مسوول افزود: شیوه نامه، فهرست کالاها، واحدهای تولیدی، چگونگی انجام کار با بانک مرکزی هماهنگ شده و احتمالا ظرف یک هفته آینده اجرایی شود.
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی با اشاره به طرح های قبلی با سقف 8 میلیون تومان تحت عنوان خرید کالای مصرفی بادوام ایرانی و وام ازدواج 3 میلیون تومانی(تسهیلات کالایی مصوب دولت برای مزدوجین)موضوع تبصره 26 قانون بودجه سال 94، گفت: به دلیل برخی مشکلات و آماده نبودن زیرساخت های لازم و عدم آمادگی واحدهای تولیدی این نوع از پرداختها با استقبال کمتری روبرو شد.
وی با بیان اینکه این طرح با دستور ریاست جمهوری و مصوب شورای پول و اعتبار به انجام می رسد، تصریح کرد: ما به عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرست کالاهایی که مشمول این طرح می شوند را از لوازم خانگی برقی و گازسوز، فرش و موکت، مصنوعات چوبی و مبلمان و سرویس خواب و بخشی از صنایع معدنی(چینی آلات و کاشی و سرامیک)را به اضافه واحدهای مشارکت کننده و واحدهایی که موجودی انبار خود را اعلام کرده بودند به بانک مرکزی ارائه داده ایم و انشاالله با هماهنگی لازم طرح به اجرا درخواهد آمد.
این مقام مسوول همچنین اعلام کرد: برای جلوگیری از هرگونه تخلف شناسه تولید کننده، شناسه کالا و مرکز فروش مشخص و خرید بصورت کاملاً شفاف و به واسطه تراکنش ها قابل انجام که پول مستقیم به حساب واحد تولیدی واریز می شود.
به گفته هاشمی، این طرح به صورت کارت اعتباری و حتما برای خرید کالای ایرانی است و براساس شیوه نامه طرح، هر شخص می تواند تنها یک کارت تهیه کند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: