چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - June 26 2019
کد خبر: ۱۳۶۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
ناصری:
عجب شیر ما - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به راهکارهای تحقق شعار سال، سودهای کلان بانکی را ضد تولید داخلی دانست.

به گزارش عجب شیر ما به نقل از خانه ملت، علی اکبر ناصری در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو با ابراز امیدواری از حمایت دولت و مجلس از تولید داخلی در سال جاری اظهار کرد: مشکلات اقتصادی در داخل بوده و باید باور کنیم اصل بر تولید است.

وی با اشاره به لزوم ارج نهادن بر جهادگران عرصه تولید گفت: معتقدم شخص رئیس جمهور محترم باید اعلام کنند تا با آن هایی که [مشکلاتی بر سر راه تولید ایجاد می کنند برخورد قاطع می شود].

ناصری دریافت سودهای بالا را نیز ضد تولید داخلی دانست و افزود: مطالبات معوق عرصه تولید نیز تصاعدی حرکت می کند و دولت باید به این باور برسد تا فضا به سمت تولید در عرصه کشاورزی، صنعت و... حرکت کند.

وی با اعلام اینکه در این عرصه مشکل قانونی وجود ندارد، ادامه داد: همایش و سخنرانی کارساز نیست و تولید باید در عمل ارزش داشته باشد و عدم حمایت بعنوان ضد ارزش قرار گیرد.

ناصری همچنین بالا بردن درجه استاندارد و کیفیت کالای داخلی از سوی تولید گران را مورد تاکید قرار داد و گفت: جنس تولید شده در ایران بهترین کالاست؛ از طرفی واحدهای تولیدی نیازمند تسهیلات هستند ولی همین وام ها [شرایط نامناسبی دارند].

این عضو کمیسیون صنایع مجلس بر لزوم جراحی شدن سیستم بانکی تاکید کرد و افزود: سودهای بالا ضد تولید است و منجر می شود امکان تولید داخل با جنس خارجی نباشد.

ناصری جلوگیری از قاچاق اجناس و تبلیغات خارجی را متذکر شد و گفت: بروکراسی اداری مسئله عجیبی است. برای یک کارخانه حدود شش ماه تا یکسال امروز و فردا می شود و در این میان سیستم بانکی نیز باید اصلاح شود.

 وی در پاسخ به این سوال که صادرات غیر اصولی چه اثرات مخربی در پی دارد، اظهار کرد: صادر کنندگان ما باید توجه داشته باشند در بازار اقتصادی فرد دغلکار جایگاهی ندارد چرا که اجناس و صادرات ما را زیر سوال می برد؛ بنابراین باید بر تولید نظارت شود.

برچسب ها: سود ، بانکی ، تولید ، داخلی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: