پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - July 18 2019
کد خبر: ۱۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز:
عجب شیر ما - قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با اشاره به اینکه مرکز جامع سرطان آذربایجان شرقی توسط خیرین احداث می‌شود، گفت: با این اقدام تلاش می‌کنیم تا بیماران سرطانی بیش از تحمل بیماری، دچار مشکل دیگری نشود.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از تسنیم، علی‌اکبر طاهری‌اقدم ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات بیماران خاص که در تالار استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد‌ با اشاره به اینکه مرکز جامع سرطان آذربایجان شرقی توسط خیرین احداث می‌شود، اظهار داشت: با این اقدام تلاش می‌کنیم تا بیماران سرطانی بیش از تحمل بیماری، دچار مشکل دیگری نشود و دغدغه رهبری در این زمینه که خانواده‌ها غیر از مریض‌داری فکر دیگری نداشته باشد، برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه باید پتانسیل خیرین در زمینه‌های بهداشت، درمان و سلامت، مورد استفاده قرار گیرد، افزود: منابع دولتی بسیار محدود است و امکان پاسخگویی به تمام نیازها را ندارد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه هر مقدار خیرین کمک کنند وزارت بهداشت هم همان میزان به استان کمک خواهد کرد، گفت: تاکنون خیرین در استان اقدامات و تلاش‌های ارزنده‌ای داشته‌اند که برای بهبود شرایط فعلی، به تداوم حضور خیرین نیازمندیم.

طاهری‌اقدم‌ در ادامه با تاکید بر اهمیت اجرای طرح پزشک خانواده در کشور و استان‌ تصریح کرد: طرح پزشک خانواده هر چه سریع‌تر باید اجرایی شود تا بسیاری از بیماری‌ها زودتر شناسایی شده و مشکلات بعدی کمتری ایجاد شود.

وی ادامه داد: باید سطح آگاهی مردم برای سلامت افزایش یابد و مریض نشوند تا چنین جلساتی برای بررسی نحوه خدمات دهی به بیماران تشکیل شود.

طاهری اقدم در پایان از راه‌اندازی کلینیک جامع سوختگی و کلینیک اوتیسم در استان خبر داد و با اشاره به تأمین هزینه‌های دارو و درمان بیماران خاص، گفت: داروهای ایرانی هیچ‌گونه هزینه‌ای به بیمار تحمیل نمی‌کند و برای بیماران خاص رایگان است ولی اگر از داروهای خارجی استفاده کنند، امکان استفاده از بیمه وجود ندارد
برچسب ها: مرکز ، جامع ، سرطان ، تبریز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: