جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - June 14 2024
کد خبر: ۱۲۵۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
استاندار ایلام:
عجب شیر پرس - استاندار ایلام گفت: مدیران دستگاه های اجرای مرتبط با موضوع پسماند باید در یک بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به رفع این مسأله در استان اقدام کنند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، «حسن بهرام نیا» در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با حضور نامی، معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور، اظهار کرد: معضل پسماند در استان ظرف یک بازه زمانی کوتاه مدت در شهر ایلام و استان رفع شود.
وی با بیان اینک یکی از مطالبات به حق مردم استان ایلام حل معضل پسماند در استان است، ابراز کرد: موضوع پسماند باید در استان در یک بازه زمانی کوتاه مدت حل شود.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه پسماند امروز به منزله طلای سیاه در سطح جهان است، گفت:هر کس در این حوزه سرمایه گذاری کند هم به حوزه حفاظت از محیط زیست کمک می کند و هم در حوزه سرمایه گذاری، از حاشیه سود برخوردار خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه به مسئولان مربوطه در حوزه پسماند اعلام اخطار می کنم که باید این موضوع در استان حل شود، ابراز کرد: این زیبنده استان نیست ‌که موضوع پسماند در استان به یک مشکل تبدیل شود.
بهرام نیا خاطرنشان کرد: حل این معضل باید حتما در دستور کار شهردارها و فرمانداری های ایلام، مهران و ملکشاهی قرار گیرد که در یک بازه زمانی کوتاه مدت این معضل در استان حل شود.
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در بحث پسماند نیاز به یک هم افزایی است، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری، هم افزایی و تعامل مردم و جدیت مدیران دستگاه های مرتبط در این حوزه لازم است.
بهرام‌نیا تصریح کرد: به معدود افرادی که حقوق شهروندی مردم را رعایت نکنند و پسماندهای خود را در حاشیه جاده‌ها و اطراف شهر رها می‌کنند اخطار می‌دهیم که طبق قانون با این قانون شکنان برخورد خواهد شد.
وی با قدردانی از مشارکت اقشار مختلف مردم برای داشتن شهری زیبا و لزوم فرهنگ‌سازی در این حوزه، ابراز کرد: برای جلوگیری از رها شدن پسماند توسط برخی افراد، در بسیاری از بلوارهای اطراف شهر ایلام نیوجرسی نصب شد.
استاندار ایلام با بیان اینکه نهضت زیباسازی نمای بیرونی و داخلی ادارات در استان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی که در این راستا اقدام کردند، قدردانی می‌کنیم و اداراتی هم که تاکنون در این راستا اقدام نکردند، باید هر چه سریع‌تر نسبت به زیباسازی سردرب ادارات تحت مدیریت اقدام کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: