پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - July 18 2019
کد خبر: ۱۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
در پی تسریع اتصا‌ل بانک‌های ایرانی به سوئیفت؛
عجب شیر ما - مسوول ارشد شرکت خدمات مالی افیس (EFiS EDI Finance Services AG)، یکی از دلایل مهم اتصال هر چه زودتر بانک های ایران به سوئیفت برای آلمان را علاقه مندی وزیر اقتصاد و شرکت‌های کشورش برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک با ایران عنوان کرد.
مسوول ارشد شرکت خدمات مالی افیس (EFiS EDI Finance Services AG)، یکی از دلایل مهم اتصال هر چه زودتر بانک های ایران به سوئیفت برای آلمان را علاقه مندی وزیر اقتصاد و شرکت‌های کشورش برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک با ایران عنوان کرد.

به گزارش عجب شیر ما به نقل از سنا، آرمین گرهارت در گفت و گو با ایرنا گفت: شرکت های آلمانی از جمله فولکس واگن و زیمنس بسیار علاقه‌مندند که ارتباط سیستم بانکی ایران با سایر بانک های جهان در چارچوب سوئیفت (society for worldwide interbank financial telecommunication) هر چه زودتر برقرار شود تا مراودات اقتصادی و تجاری دو کشور تسهیل شده و توسعه یابد.

وی که از قانونگذاران این شرکت مالی اروپایی است، اظهار داشت: «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان از ما خواسته است هر چه سریعتر با همکاری کارشناسان ایرانی، بانک های ایران را به سوئیفت متصل کنیم.

گرهارت افزود: ایران سال‌ها از جامعه جهانی ارتباط مالی بین بانکی دور بوده و باید تغییراتی که دیگر کشورها به تدریج خود را با آن منطبق کرده اند را یکجا انجام دهد.

وی گفت: همچنین کارشناسان آلمانی نیز باید به کمک کارشناسان ایرانی با نظام پرداخت داخلی جمهوری اسلامی ایران آشنا شوند تا انطباق با معیارهای سوئیفت به سرعت فراهم شود.

این مسوول شرکت افیس اضافه کرد: این روند دارای چند گام است که نخستین آن، درک و شناخت نظام پرداخت محلی، گام دوم مربوط به متغیرهای فنی و چگونگی اتصال به سوئیف و گام سوم نیز مشتمل بر یک سری تعهدات است.

این شرکت مالی غیرانتفاعی در آلمان، به 31 کشور اروپایی و بسیاری از کشورهای آسیایی در انتقال وجوه در چارچوب سوئیفت خدمات ارائه می کند.

یادآوری می‌شود، دومین همایش بانکداری و تجارت ایران و اروپا اسفندماه 94 در تهران برگزار شد
برچسب ها: بورس ، ایران ، سوئفیت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: