دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ - June 24 2024
کد خبر: ۱۱۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
عجب شیر پرس - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری دلالان و کلاهبرداران مجازی که در پوشش فروش بلیت مسابقه فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و نساجی ضمن ایجاد بازارسیاه اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان کرده بودند، خبر داد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی با بیان اینکه کلاهبرداران و مجرمان سایبری از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از مردم اقدام می‌کنند، گفت:طی چند روز گذشته تعدادی از شهروندان به این پلیس مراجعه و گفتند قصد خرید بلیت بازی پرسپولیس و نساجی را در فضای مجازی داشتند که مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

وی افزود:‌ افسران سایبری پلیس فتا پایتخت بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام شده مشخص شد، افراد سودجو با درج آگهی‌های متعدد در فضای مجازی کاربران را به بهانه خرید اینترنتی بلیت این مسابقه به صفحات جعلی فیشینگ هدایت کرده و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنان و برداشت غیر مجاز از حسابشان می کنند.

گودرزی ادامه داد:‌ همچنین این احتمال وجود دارد که مجرمان سایبری کاربران را به لینک‌های آلوده هدایت کرده و از طریق بدافزارها اقدام به سوءاستفاده از اطلاعات داخل گوشی آنان کنند که در این شرایط احتمال سرقت اطلاعات هویتی کاربران نیز وجود دارد.

رئیس پلیس فتا پایتخت درباره دلالان مجازی اظهارکرد:‌ در مواردی نیز افرادی سودجو و فرصت طلب اقدام به ایجاد بازارسیاه فروش بلیت‌های این مسابقه در فضای مجازی کرده بودند که تعداد زیادی از این افراد دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با بیان اینکه لازم است شهروندان برای تهیه بلیت‌های مسابقات فوتبال و ... به سایتها و مراکز اعلام شده از سوی مراجع رسمی مراجعه کنند، توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب اداعاهای دروغین سودجویان مجازی را نخورید و خریدهای اینترنتی خود را از طریق مراکز معتبر و دارای نماد اطمینان انجام دهند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: