پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - July 18 2019
کد خبر: ۱۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
مدیر مرکز رشد دانشگاه هنر تبریز خبر داد
عجب شیر ما - مدیر مرکز رشد فناوری‌های نرم دانشگاه هنر تبریز گفت: اولین دستگاه پرینتر سه بعدی بومی ساخته و تجاری سازی شده در مرکز رشد فناوری‌های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز با عنوان چاپبات ۲۰۲۰ رونمایی شد.
 به گزارش عجب شیر ما به نقل از تسنیم، ابراهیم ایمانی با بیان اینکه مرکز رشد فناوری‌های نرم دانشگاه هنر تبریز، علی‌رغم اینکه از خرداد ماه سال 94 فعالیت خود را آغاز نموده است اما در این مدت کوتاه دستاوردهای خوبی از خود به نمایش گذاشته است، اظهار داشت:  در مرکز رشد فناوری‌های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز 6 واحد مستقر و مشغول فعالیت می‌باشند و 9 هسته فناوری متقاضی نیز در حال بررسی و انجام مراحل پذیرش می‌باشند.

وی افزود: یکی از محصولات این مرکز چاپگر سه بعدی بوده که برای اولین باردر کشور ساخته و تجاری سازی شده است.

صفر پورعباس مسئول گروه فناوری چاپبات در توضیح این دستگاه گفت: برنامه این چاپگر قابل تبدیل به فارسی بوده و با وجود آنکه نسبت به نمونه‌های مشابه کامل تر می‌باشد اما قیمت آن یک چهارم نمونه خارجی است.

وی افزود: چاپگر سه بعدی دارای کاربرد گسترده ای در صنعت طراحی نظیر جواهر سازی و مجسمه سازی، پزشکی، دندان پزشکی، مکانیک، عمران و معماری بوده و در کل قابلیت خروجی هر مدلی را در طول و عرض و ارتفاع 20 سانتی متردارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در خصوص مواد مورد استفاده برای ساخت مدل‌های سه بعدی گفت: فعلاً مواد مورد استفاده پلیمری و پلاستیکی است اما اعضای گروه تلاش می‌کنند بتوانند در ساخت چاپگرهای آتی از مواد اولیه دیگردر تولید قطعات استفاده نمایند.

به گزارش تسنیم، در حال حاضر مرکز رشد فناوری‌های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز امکان تولید و عرضه حداکثر ده دستگاه از این نوع پرینتر درماه را داراست.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: