دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ - June 24 2024
کد خبر: ۱۰۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
وزیر آموزش‌وپرورش:
عجب شیر پرس - وزیر آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه مدارس دولتی نیازمند حمایت هستند گفت: تمرکز و اولویت ما بر این است که معلم ثابت به مدارس مرزی تخصیص دهیم.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایسنا، یوسف نوری ضمن تبیین ضرورت‌ ارتقای کیفیت آموزش در مدارس دولتی، اظهار کرد: در مدارس دولتی، مهمترین رکن ارتقای کیفیت، "معلم" است و اگر معلم آماده و توانمند برای مدارس دولتی بفرستیم موفق می‌شویم.

وی افزود: برای ارتقای کیفیت در مدارس دولتی باید، تربیت معلمِ آماده داشته باشیم. در همین راستا، ضمن خدمت را از بخش اداری و برنامه‌ریزی نیروی انسانی گرفتیم و به دانشگاه فرهنگیان دادیم تا به‌تدریج اینکار را انجام دهیم.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه همه این اقدامات را بر اساس سندتحول بنیادین انجام می‌دهیم و هرکدام قطعه‌ای از سندتحول بنیادین هستند گفت: به عنوان مثال طرح بسته امنیت غذایی در راستای اجرایی سازی سندتحول بنیادین اجرا می‌شود.

نوری با تاکید بر اینکه مدارس دولتی ما نیازمند حمایت هستند اظهار کرد: تمرکز و اولویت ما بر این است که معلم ثابت به مدارس مرزی تخصیص دهیم. ۱۶ استان مرزی داریم که لازم است به آنها معلم ثابت بدهیم،  نه اینکه نیروی خرید خدماتی و سرباز معلم، یکی دوسال خدمت کنند و بروند.

نوری ادامه داد: در این صورت ۷۰ درصد موضوع حل شده است. مدارس کانکسی و سنگ و گلی را هم به‌تدریج جایگزین می‌کنیم. مدارس دولتی ما نیازمند توجه جدی هستند؛ هم برای تقویت سرانه و هم تامین معلم نیازمند این توجه هستند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: