پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - July 02 2020
کد خبر: ۴۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
امام جمعه تبریز:
عجب شیر پرس - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی راهپیمایی اربعین را عامل اصلی وحدت در بین مسلمین جهان خواند و گفت:این راهپیمایی باعث اتحاد و انسجام مسلمانان شده است وهمین مسئله ترس و نگرانی دشمنان اسلام را دوچندان می‌کند.
راهپیمایی اربعین عامل اصلی وحدت در بین مسلمین جهان استبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در همایش یاوران معنوی ستاد اربعین استان با اشاره حضور میلیونی مسلمانان جهان در این راهپیمایی اظهار داشت:راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی فرصت مناسبی است برای انسانهایی که خود را برای سربازی در راه تمدن اسلامی آماده می‌کنند.
وی با بیان اینکه امام حسین (ع)متعلق به انسانیت است افزود:این امام عزیز فقط مختص شعیان نیست بلکه متعلق به همه مذاهب اسلامی است وبه همین دلیل ما همه ساله شاهد حضور افراد غیر مسلمان نیز در این راهپیمایی هستیم.
امام جمعه تبریز از زائران امام حسین (ع) خواست تا در این راهپیمایی با احترام به عقاید یکدیگر جلوی به وجود آمدن مشکلات احتمالی را بگیرند وفرصت را برای سودجویان فراهم نکنند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم راهپیمایی اربعین را عامل اصلی وحدت در بین مسلمین جهان خواند و گفت:این راهپیمایی باعث اتحاد و انسجام مسلمانان شده است وهمین مسئله ترس و نگرانی دشمنان اسلام را دوچندان می‌کند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه تلاش می‌کنند تا راهپیمایی اربعین به نحو احسن برگزار شود تاکید کرد :همه باید نواقص سال‌های گذشته را بررسی ومشکلات موجود را رفع کنیم تا زائران به راحتی بتوانند به زیارت امام خود مشرف شوند.
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این همایش ، تجمع اربعین را نمایشی از اقتدار شعیان خواند و تصریح کرد: بدخواهان اسلام وترویج کنندگان تشیع انگلیسی برای سوء استفاده از این مراسم معنوی در تلاش هستند و با اگاه سازی مردم می نوات جلوی بروز مشکلات احتمالی را گرفت.
پورمحمدی با بیان اینکه در اربعین امسال حماسه عظیمی ثبت خواهد شد افزود:پیش بینی شده است امسال بیش از 100 هزار نفر از مردم استان در راهپیمایی عظیم وجهانی اربعین شرکت کنند.
ایران نژاد مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم با درخواست از مسافران اربعین برای اهتمام به اقامه نماز اول وقت گفت: امام حسین(ع) در میدان جنگ شمشیر خود را کنار گذاشت واول وقت نماز خود را خواند وما هم باید ازاین امام عزیزمان الگوبرداری کنیم و نمازمان را اول وقت بخوانیم.
حق بیگی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی هم در این همایش از امادگی کامل موکب‌های استان برای پذیرایی از زائران اربعین خبر داد و گفت: امسال 22موکب از استان اماده اسکان دهی و پذیرایی از زائران امام حسین (ع) هستند .

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: